MojAndroid

Spoločnosť Lenovo už experimentovala s projektorom vo svojom tablete Yoga 2 Pro, no teraz sa rozhodla, že je čas na nové samostatnejšie zariadenie. Na MWC preto predstavuje Pocket Projector – teda projektor do vrecka, ktorý vytvorí v spolupráci s vaším mobilným zariadením s OS Android komplexnú premietačku. Stačí ho pripojiť pomocou microUSB kábla, alebo bezdrôtovo so zariadeniami podporujúcimi Miracast či DLNA. Ak nechcete premietať pomocou iných zariadení, je tu aj možnosť prehrávať obsah priamo z projektora. Nie že by mal úložný priestor, no má slot na micro SD kartu do veľkosti 32 GB.

Lenovo-Pocket-Projector7

Lenovo-Pocket-Projector (2)

Lenovo-Pocket-Projector (1)

Projektor má svietivosť 50 lúmenov a dobrú kvalitu obrazu dosiahnete až do premietanej uhlopriečky 110 palcov. Rozlíšenie má pritom mať 854 x 480 pixelov. Malému zariadeniu nechýbajú dva vstavané 0,5W reproduktory po stranách, no a užitočnou funkciou je otočný objektív. Takto môžete obraz premietať nie len na stenu, ale aj na strop. Obraz sa dá premietať vo formáte 4:3, ale aj 16:10.

Projektor je pre prípad núdze vybavený aj batériou, ktorá by mala vydržať cez 2 hodiny prehrávania obrazu. Cena by sa mala pohybovať okolo úrovne 199 – 250 dolárov. O presnej cene i dostupnosti vás budeme priebežne informovať.

UPDATE: Lenovo Pocket Projector bude globálne dostupný od mája v cene od 249 eur.

Ďakujeme partnerom Orange a Samsung za pozvanie na výstavu MWC 2015 v Barcelone.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+