MojAndroid

Väčšina veľkých výrobcov mobilných technológií sa snaží posledný rok o integráciu umelej inteligencie (AI) do svojich zariadení a aplikácií, ako sú napríklad hlasoví asistenti. Či už sa jedná o Google, Apple, Samsung alebo čínsky Huawei. Inak tomu nie je ani u spoločnosti Lenovo.

Lenovo teraz vytvorilo jeden z najkompletnejších produktových radov zariadení s umelou inteligenciou, čo mu prináša jedinečnú výhodu pri poskytovaní troch kľúčových prvkov inteligencie: dát, výpočtovej sily a algoritmov. Prostredníctvom AR, VR a technológií ovládaných hlasom, ktoré boli prezentované na veľtrhu MWC 2018 v Barcelone, Lenovo prináša nové možnosti pre život, prácu a zábavu. Od notebookov Yoga 2-v-1 vybavených novou a intuitívnou technológiou rozpoznávania hlasu, až po pokročilé riešenia pre dátové centrá. Lenovo tak od zariadení až po dátové centrá prepája s umelou inteligenciou všetky dôležité ľudské činnosti.

Náš tip
Lenovo prináša extra odolné Chromebooky 100e, 300e a 500e | MWC 2018

Nové konvertibilné notebooky rady Yoga

Lenovo na MWC 2018 predstavilo novú Yogu 730 (13-palcové a 15-palcové modely) a novú 14-palcovú Yogu 530 – najnovšie prírastky do rodiny konvertibilných notebookov 2-v-1, vyvinutých pre generáciu v pohybe. Nové konvertibilné zariadenia založené na Windows 10 ponúkajú moderný dizajn, vysoký výkon a prenosnosť tabletu. Nová Yoga 730 využíva silu umelej inteligencie (AI), aby vám poskytla inteligentnú hands-free asistenciu. So vstavanými asistentkami Alexa a Cortana ponúka širšie možnosti ovládania a rozpoznávania hlasových povelov z celej miestnosti.

Nové Chromebooky

Dostupné je už aj nové trio odolných zariadení Lenovo Chromebook 2-v-1 z rady 500e, 300e 100e, ktoré sú určené pre vzdelávanie. Okrem odolného dizajnu, ktorý zariadenia ochráni aj pred rozliatymi tekutinami, ponúka Chromebook 300e technológiu Lenovo Enhanced Touch, vďaka ktorej môžete používať bežné predmety na interakciu s obrazovkou. Chromebook 500e prichádza s EMR Perom a s Google inovatívnymi algoritmami na písanie a skicovanie takmer s nulovým oneskorením.

Nový Smart Displej

Pre inteligentnejšie bývanie bol predstavený Lenovo Smart Display, s ktorým je využívanie domácich technológií pohodlnejšie, intuitívnejšie a zdieľané. Spája v sebe hlasovú funkciu programu Google Assistant spolu so živým, dotykovým displejom s Full HD rozlíšením. Funguje ako centrála pre zadávanie príkazov v rámci celej inteligentnej domácnosti. Od svietenia po vykurovanie a mnoho iného. Ovládať ju môžete hlasom alebo rýchlym pohľadom na displej.

Nové zariadenia pre virtuálnu realitu (VR)

Lenovo chce taktiež prezentovať, ako sa vďaka rozšírenej inteligencii menia AR/VR zariadenia, vďaka čomu vás ešte viac pohltia. Samostatný VR headset Lenovo Mirage Solo, Lenovo Mirage Camera a VR180 kamera vám umožnia vytvárať a prežívať vlastný VR obsah pomocou Daydream™, mobilnej VR platformy od Google. Star Wars: Jedi Challenges spolu s Lenovo Mirage AR headsetom a svetelným mečom zasa prekonávajú hranice možného vďaka zážitku z Jedi tréningu odohrávajúceho sa v rozšírenej realite (AR).

Nové servery pre dátové centrá

Skupina Lenovo Data Center pokračuje v posilňovaní inteligenčnej revolúcie tým, že sa rozšíri o dva nové segmenty v oblasti telekomunikácií a internetu vecí. Telekomunikačný priemysel momentálne prechádza masívnymi zmenami v sieťach 5G. Spoločnosť Lenovo v reakcii na to spúšťa výkonnostne optimalizovanú ponuku založenú na serveroch a prepínačoch Lenovo ThinkSystem SR650 / SR630, Red Hat OpenStack a Mellanox ConnectX-4 NICs pre zrýchlené spracovanie paketov. Okrem toho sa spoločnosť Lenovo pripája k programu ‘Intel Select Solution pre NFV a ponúka špeciálne optimalizované riešenie pre pracovné záťaže založené na šifrovaní a kompresii NFV. Riešenie sa skladá z technológií Intel QuickAssist Technology (QAT) a Intel XXV710 NIC povolených na serveroch Lenovo SR650 / SR630. Lenovo takisto predviedlo vôbec prvú základňovú stanicu 5G siete, so softvérom a virtualizovanou implementáciou centralizovaných a distribuovaných jednotiek (CU / DU) – čo umožnila zákazníkmi vedená spolupráca so spoločnosťou China Mobile.

Aby zdôraznilo svoju pozíciu lídra v spoľahlivosti x86 serverov, Lenovo takisto predviedlo vôbec prvú základňovú stanicu 5G siete, so softvérom a virtualizovanou implementáciou centralizovaných a distribuovaných jednotiek (CU / DU) – čo umožnila zákazníkmi vedená spolupráca so spoločnosťou China Mobile.

Zdroj: Tlačové správy

28.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+