MojAndroid

Google Asistent má svoje miesto v smartfónoch, ale aj v množstve hardvéru. Jeho rýchlejšiemu rozširovaniu však bráni podpora viacerých jazykov. Hoci Google Asistent už podporuje množstvo zo svetových rečí, stále sú tu krajiny, ktoré z neho zatiaľ nedokážu ťažiť. Pred pár dňami sme však písali článok o uniknutých informáciách Google. Hovorilo sa v ňom, že Google chystá na tento rok podporu pre 17 nových jazykov. Vyzerá to sľubne, pretože počas tlačovej konferencie na MWC 2018 v Barcelone Google ohlásil podporu pre 7 nových jazykov (napr. nórčina, dánština, thajčina).

Ďalšou novinkou je momentálne aj lepšia integrácia aplikácií tretích strán. Zaujímavosťou pritom je, že Google vyšiel v ústrety vývojárom a prináša im novú funkciu Android Link. Vďaka nej môžu vývojári jednoduchšie tvoriť rôzne Akcie, ktoré dávajú Google Asistentovi úlohy. Napríklad, keď sa Asistenta spýtate na rezerváciu parkovacieho miesta pri nejakom hoteli, Asistent otvorí aplikáciu v smartfóne a vyhľadá všetky informácie potrebné na rezerváciu.

Ešte lepším príkladom je napríklad objednávanie Uberu cez hlasového asistenta. Ten potrebuje množstvo dodatočných informácií ako je nástupný bod, čas, výstupný bod, výber typu jazdy. Aby samotní vývojári nemuseli tvoriť vlastné kódy na vykonávanie týchto úloh, Google predstavil askForPlace funkciu v Asistentovi, ktorá pracuje s informáciami o lokácii. Sú to akési návnady, ktoré majú pomôcť Asistentovi pochopiť, čo používateľ chce vyhľadať. Konverzácia na obrázku vám napovie viac:

Google tiež Asistentovi vylepšil pamäť. Pri plnení úlohy bude brať do úvahy informácie, ktoré sa konali aj prostredníctvom iných aplikácií.

Android Link sa dostane k vývojárom v priebehu nadchádzajúcich týždňov.

Za pozvanie na MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange a Samsung

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+