MojAndroid

Hlasový asistenti môžu byť skutočným pomocníkom v bežnom živote. Odpovedajú, respektíve vyhľadávajú odpovede na vaše otázky, zaznamenávajú a upozorňujú na naplánované udalosti v kalendári alebo vás navigujú tam kam potrebujete. Ďalšou pomocou, ktorú teraz ukázala spoločnosť Samsung u svojho asistenta Bixby na veľtrhu CES 2018 v Las Vegas, by mohlo byť spočítanie kalórií vo vašom jedle.

Náš tip
Samsung už inštaluje Bixby asistenta aj do svojich chladničiek.

Veľa ľudí sa dnes snaží viesť aktívny život, športuje s pomocou rôznych fitness náramkov a taktiež si stráží skonzumované množstvo kalórií v jedle, ktoré by malo odpovedať množstvu spálených kalórií. Práve pre nich je určená nová experimentálna funkcia asistenta Bixby od spoločnosti Samsung. Tá s pomocou fotoaparátu telefónu a systému Bixby Vision identifikuje a rozanalyzuje jednotlivé zložky jedla na stole a následne spočíta tabuľkové množstvo kalórií v ňom. Následne môžu byť dáta synchronizované s aplikáciou Samsung Health a používateľ Samsung telefónu tým získa lepší prehľad o množstve jedla a kalórií, ktoré v jednotlivých dňoch skonzumoval. Kedy a či vôbec bude funkcia dostupná pre bežných používateľov Galaxy telefónov, zatiaľ spoločnosť Samsung nepotvrdila.

Zdroj: SamMobile

12.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+