MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa nevenuje len smartfónom a mobilným technológiám, ale je výrobcom aj ďalšej elektroniky, vrátane domácich spotrebičov. Na veľtrhu CES 2018 v Las Vegas okrem tradičných televízorov predstavila novú generáciu smart chladničiek so zabudovaným Family Hubom, ktorý má po novom aj hlasového asistenta Bixby.

Náš tip
Samsung Bixby prichádza na Slovensko. Vyskúšali sme, čo dokáže

Nová chladnička spadá do tzv. domáceho ekosystému SmartThings od Samsungu. Ten umožňuje ovládať vzdialené domáce spotrebiče, televízory, svetlá, nastavovať teplotu zariadení alebo ovládať bezpečnostnú kameru. Chladnička je osadená veľkým dotykový displejom s novou verziou Family Hub 3.0. Ten umožňuje napríklad plánovať zásobu jedla podľa receptov, alebo kontrolu ich doby spotreby.

Samsung sľubuje rozšírenie ponuky softwaru vďaka spolupráci so spoločnosťami HomeAdvisor, Pinterest, Tasty a The Weather Company. Novinkou je zabudovaný AKG  reproduktor, ktorý sľubuje bohaté basy a kvalitný zvuk. Ten môžete využiť samozrejme na počúvanie hudby v kuchyni, ale hlavným dôvodom je integrácia hlasové asistenta Bixby. Tým pádom sa z chladničky môže v budúcnosti stať dobrý radca nielen pri varení. Cena novinky zatiaľ nebola stanovená.

Zdroj: Engadget

11.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+