MojAndroid

Zariadenie Google Chromecast je na trhu už pomerne dlho a za ten čas si získalo množstvo fanúšikov. Zo začiatku ponúkal Chromecast iba minimum štandardných funkcií, vďaka ktorým bolo možné prepojiť smartfón s obrazovkou veľkej televízie a zobraziť si tam obsah niektorých aplikácií. Vývojári aplikácií a inžinieri z Google postupne pridávali ďalšie a ďalšie funkcie, vďaka ktorým sa Chromecast stal naozaj schopným doplnkom ku každej televízii. Priamu konkurenciu pre Chromecast teraz pripravila spoločnosť Lenovo.

lenovo-cast-cover

Nové zariadenie nesie označenie Lenovo Cast a ponúka podobné funkcie, ako riešenie od Google. K vašej televízii ho pripojíte cez HDMI a následne môžete streamovať obsah zo svojho mobilného zariadenia. Lenovo Cast podporuje štandard Google Cast pre Android a Chrome, ale prostredníctvom technológií Miracast a DLNA môžete pripojiť aj niektoré zariadenia so systémom Windows 8.1 či iOS. Výhodou oproti zariadeniu od Google je podpora 5 GHz Wi-Fi pripojenia, ktoré by sa malo postarať o celkový lepší výkon. Novinka sa začne predávať v auguste po celom svete za odporúčanú cenu 49 USD, čo bude u nás zrejme znamenať 49 EUR a to je cena, za ktorú dnes zoženiete aj Google Chromecast.

Zdroj: Lenovo via The Verge

28.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • SeppWinkler

    Keby to dokázalo úplne zrkadliť displej mobilu na TV, to by bolo super. Neviete o niečom, čo by to dokázalo, najlepšie cez WiFi? Mám smart telku LG 42LM669S, ktorá má aj WiFi aj kábel na sieť, ale toto sa mi nepodarilo ešte rozbehať. Viem zobraziť fotky, filmy, hudbu, nejaké streamovacie služby, ale napríklad prezentáciu alebo dokument, to by sa mi zišlo.

    • Jozef

      Veď práve spomínaný chromecast napríklad :D ten vie zrkadliť obraz z telefónu na telke

+