MojAndroid

Zariadenie Google Chromecast je na trhu už pomerne dlho a za ten čas si získalo množstvo fanúšikov. Zo začiatku ponúkal Chromecast iba minimum štandardných funkcií, vďaka ktorým bolo možné prepojiť smartfón s obrazovkou veľkej televízie a zobraziť si tam obsah niektorých aplikácií. Vývojári aplikácií a inžinieri z Google postupne pridávali ďalšie a ďalšie funkcie, vďaka ktorým sa Chromecast stal naozaj schopným doplnkom ku každej televízii. Priamu konkurenciu pre Chromecast teraz pripravila spoločnosť Lenovo.

lenovo-cast-cover

Nové zariadenie nesie označenie Lenovo Cast a ponúka podobné funkcie, ako riešenie od Google. K vašej televízii ho pripojíte cez HDMI a následne môžete streamovať obsah zo svojho mobilného zariadenia. Lenovo Cast podporuje štandard Google Cast pre Android a Chrome, ale prostredníctvom technológií Miracast a DLNA môžete pripojiť aj niektoré zariadenia so systémom Windows 8.1 či iOS. Výhodou oproti zariadeniu od Google je podpora 5 GHz Wi-Fi pripojenia, ktoré by sa malo postarať o celkový lepší výkon. Novinka sa začne predávať v auguste po celom svete za odporúčanú cenu 49 USD, čo bude u nás zrejme znamenať 49 EUR a to je cena, za ktorú dnes zoženiete aj Google Chromecast.

Zdroj: Lenovo via The Verge

28.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+