MojAndroid

Od roku 1992 nás vo svete technológií sprevádza séria notebookov ThinkPad. Jednou z hlavných podstát ThinkPadu bolo od začiatku jeho existencie prinášať neustále inovácie.To spoločnosť potvrdila v roku 2020, keď priniesla prvý skladací notebook na svete ThinkPad X1 Fold s ohybným displejom. Už vtedy to bolo predzvesťou, že Lenovo plánuje vyrábať aj kompaktnejšie zariadenia, pričom vízia rady ThinkPad bude stále zachovaná. Teraz spoločnosť prináša novinku ThinkPhone a my poznáme aj jeho konkrétne špecifikácie.

Motorola vs Lenovo

Od roku 2014 je Motorola súčasťou spoločnosti Lenovo. Aj keď značky prezentovali svoje zariadenia doteraz oddelene, zdá sa, že pri ThinkPhone to bude prvýkrát inak.

Motorola edge 30 pro
Motorola edge 30 pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podľa dostupných informácií na portáli thetechoutlook.com sa spoločnosť Motorola pripravuje na spustenie smartfónu ThinkPhone, ktorého základ predstavujú zariadenia ThinkPad. Podľa zverejnených obrázkov bude ThinkPhone nielen zdieľať podobnú značku, ale aj logo používa rovnaké písmo ako ThinkPad.

ThinkPhone: predbežné špecifikácie

Prvotné informácie ukazujú, že rozmery smartfónu sú 158,7 x 74,4 x 8,3 mm, batériu má s kapacitou 5 000 mAh batériu a so 68 W rýchlym nabíjaním. Má 6,6″ POLED displej s frekvenciou 144 Hz a telo vyrobené z umelých uhlíkových vlákien a s hliníkovým rámom.

ThinkPhone
ThinkPhone | Zdroj: thetechoutlook.com

Ďalšie uniknuté informácie naznačujú, že telefón by mohol mať až 3 fotoaparáty, pričom ten hlavný disponuje rozlíšením až 50 MP. Druhý senzor, ultraširokouhlý, má 13 MP a trojicu uzatvára hĺbkový senzor s rozlíšením 2 MP. Selfie fotoaparát na prednej strane má údajne až 32 MP a nechýba samozrejme ani automatické zaostrovanie.

ThinkPhone
ThinkPhone | Zdroj: thetechoutlook.com

Jediná informácia, ktorá zverejnená zatiaľ nebola, je dátum predstavenia alebo akákoľvek zmienka o jeho dostupnosti. Všetko však naznačuje tomu, že novinka by mohla byť na trh uvedená v roku 2023.

Náš tip
4ka Android Code: Toto sú najlepšie svetové slovenské aplikácie za rok 2022

19.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+