MojAndroid

Rok 1992 bol významným rokom pre svet technológií. Svetlo sveta totiž uzrel notebook ThinkPad s označením 700C. Od svojho vzniku sa stal trendsetterom, pretože prinášal do prenosných počítačov prelomové inovácie. Napriek nezmenenému minimalistickému dizajnu ostáva fenoménom aj po 30 rokoch. Dôvodom sú kvalita a inovácie, ktoré Lenovo neustále zlepšuje.

Dizajn preverený časom

Inšpiráciou dizajnu ThinkPad bol tradičný japonský bento box, ktorý po otvorení odhalil prekvapenie. V tomto prípade to bol dnes už charakteristický červený Trackpoint v strede klávesnice, v tej dobe ako náhrada dnešného touchpadu. Zároveň bol prvou inováciou, ktorú ThinkPad priniesol do notebookov. Časom sa stal jeho hlavným symbolom a aj dnes ho nájdete v každom notebooku tohto radu.

,,Filozofia dizajnu ThinkPad spočíva v tom, aby bol okamžite rozpoznateľný a pritom poskytoval jeho používateľovi zážitok, na ktorý sa vždy môže spoľahnúť.

Vladimír Varzaly, Country sales manager Lenovo

Vesmírny úspech

Extrémne teploty, opakované nárazy alebo vysoká vlhkosť sú len niektoré z náročných podmienok, v ktorých sa ThinkPad pravidelne testuje a vždy exceluje. Všimla si toho aj NASA, ktorá ho začala používať pri svojich cestách do vesmíru a na medzinárodnej vesmírnej stanici. Stal sa tak prvým a po dlhú dobu jediným certifikovaným notebookom pre používanie vo vesmíre, pričom je na tieto účely využívaný doteraz.

Inovácie, ktoré hýbali svetom

Jednou z hlavných podstát ThinkPadu je prinášať stále niečo nové. V priebehu rokov tak pribúdali zásadné inovácie ako farebný TFT displej, integrovaná CD a DVD mechanika, čítačka odtlačkov prstov či rozkladacia klávesnica, ktorá mu zaistila trvalé miesto v Múzeu moderného umenia v New Yorku.

Zdroj: Lenovo

V roku 2005 sa ThinkPadu chopila spoločnosť Lenovo, s ktorou pojem inovácia nabral nový rozmer. Hneď prvý model ThinkPad X41 prišiel s netradičnou funkciou. Jeho displej ste mohli otočiť, zložiť na klávesnicu a získali tak tablet. V priebehu rokov začalo Lenovo odľahčovať notebook používaním uhlíkových vlákien. V roku 2012 sa tak zrodila vlajková loď ThinkPad X1 Carbon, ako jeden z najľahších a najtenších notebookov na svete. 

Budúcnosť na dosah

ThinkPad sa stále teší veľkej obľube, dôkazom čoho je už 200 miliónov predaných kusov. Lenovo neprestajne hľadá nové možnosti, ako tento notebook vylepšiť, a tak v roku 2020 prinieslo prvý skladací notebook na svete ThinkPad X1 Fold s ohybným displejom.

Zdroj: Lenovo

Nedávno vyšla už druhá generácia, s väčším displejom, lepším výkonom a užitočnými funkciami pre zvýšenie efektivity. Ak hľadáte výkonné, spoľahlivé a odolné zariadenie s najnovšími technológiami, s ThinkPadom od Lenovo budete určite spokojní.

4.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+