MojAndroid

V spoločnosti Lego pochopili, že dnešné deti a mládež vyrastajú v digitálnej ére mobilných zariadení a rozhodli sa vypustiť novú sériu populárnej staviteľskej hry, ktorá otvára most medzi reálnym a virtuálnym svetom. Svoju novinku nazýva Lego Fusion a prichádza s 200 kusmi lega. Obsahuje špeciálnu platformu na stavanie (Fusion Capture Plate) s plochou 16 x 16 polí, na ktorej je možné stavať ľubovoľné štruktúry a tie prenášať do mobilnej aplikácie. Začiatok predaja bude spojený so štyrmi hernými setmi Lego Fusion Town Master, Lego Fusion Battle Towers, Lego Fusion Create & Race a Lego Fusion Resort Designer.

Po vybudovaní svojho lega môžete využiť funkciu fotoaparátu v aplikácii od spoločnosti a zachytiť svoj výtvor. Následne je možné preniesť ho do digitálneho sveta vďaka technológii Qualcomm Vuforia, ktorá je v aplikácií integrovaná. Každý herný set bude mať iný koncept, napríklad Lego Fusion Create & Race bude umožňovať vytvárať automobily a svoje návrhy využívať na preteky s priateľmi. Lego Fusion Battle Towers umožní mladým staviteľom vytvoriť vežu, ktorú budú po prenose do virtuálneho sveta obraňovať. Všetky však majú rovnakú ideu a to začať v reálnom a pokračovať v hre vo virtuálnom svete.

Každý z týchto setov bude stáť 35 dolárov, pričom s predajom sa začne v priebehu augusta. Cena a dostupnosť mimo Spojených štátov bude ešte oznámená. Sprievodné aplikácie budú dostupné zadarmo na stiahnutie z aplikačných obchodov.

lego-fusion lego-fusion

Zdroj: CNET

19.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+