MojAndroid

CEO Larry Page, Google predniesol niekoľko zaujímavých výrokov počas súdneho procesu medzi jeho spoločnosťou a Oracle. Údajne vyhlásil, že „Android nebol kritickou voľbou, ale videl ho ako nástroj na rozšírenie používateľov služieb od spoločnosti Google“.

Aj keď vyhlásenie nevyzerá veľmi vábivo, Larry Page myslel tým spôsob, ako dostať technológiu spoločnosti Google pre široké masy.

Google má prepracovaný obchodný model internetovej, mobilnej reklamy a vyhľadávania, ktoré podľa bývalého CEO a súčasného poradcu Erica Schmidta je veľmi lukratívny. Veď predsa každá spoločnosť sa prostredníctvom svojich služieb snaží o dosiahnutie zisku, takže nič také zlé na tom nie je a vďaka tomuto modelu môžu používatelia využívať špičkový operačný systém na svojich smartfónoch.

Nebol to hlavný zámer, pretože marketingový model už využívalo mnoho iných systémov a služieb, ktoré využívali aj v konkurenčných operačných systémoch vyhľadávanie od spoločnosti Google a existovali už služby ako YouTube, ktoré poskytovali používateľom lepšie zážitky.

Zdroj, foto: The Verge

20.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+