MojAndroid

Ak nepoznáte stránku AYI.com, nič si z toho nerobte. Ide o internetovú zoznamku známu najmä v USA. Okrem zoznamovania ľudí sa však vďaka bohatej používateľskej základni táto spoločnosť venuje aj rôznym výskumom a najnovšie porovnali používateľov iPhonu a Android smartfónov. Hoci má výskum skôr sociálny než technický charakter, napomáha nám urobiť si obraz o tom, kto si kupuje zariadenia od Applu a kto zas vlastní zariadenie so systémom od Googlu. Tieto dáta nemusia byť pre každého čitateľa zaujímavými, tak ich prosím berte s rezervou a na niektorých z nich sa spolu s nami dobre zabavte. Základom výskumu bolo v tomto prípade 13,690 používateľov používajúcich mobilné zariadenia na každodenné hľadanie známosti.

O 17% častejšie sú ako prví kontaktovaní práve používatelia iPhonu, zatiaľ čo o 14% viac prípadov nadviazania prvého kontaktu patrí práve používateľom Androidov. Zaujímavou informáciou je vek používateľov jednotlivých platforiem. Zatiaľ čo až 42% všetkých Android používateľov je vo veku 45-65 rokov, majitelia Apple produktov majú až v 67% prípadov pod 45 rokov. Zdá sa ale, že mladší zarábajú viac, pretože 83% iPhone používateľov ročne do domácnosti prinesie viac ako $150 000, zatiaľ čo Android používatelia zarobia až v 30% prípadov menej ako $60 000. Aj tu sa však potvrdzuje porekadlo, že peniaze kazia charakter človeka – používatelia iPhonov totižto až 2-krát častejšie berú drogy a pijú.

android-ios-aiy

V otázke vzdelania opäť víťazia majitelia produktov s logom nahryznutého jablka. Až o 55% častejšie totižto majú bakalársky titul a s viac ako 50% pravdepodobnosťou majú aj druhý stupeň vysokoškolského vzdelania. Z Android používateľov má iba 28% vysokoškolské vzdelanie a 72% nikdy vysokú školu neukončilo alebo ani nezačalo. A na koniec niekoľko zaujímavostí z pohľadu používaných zariadení – zatiaľ čo medzi Androidmi sú najpoužívanejšími Samsung Galaxy S3 a Galaxy S4, majitelia Apple smartfónov používajú na nadviazanie kontaktu až 4-krát častejšie iPhone 4 než iPhone 5. Na záver len dodáme, že druh mobilného zariadenia, ktoré vlastníte, ovplyvní šancu na vaše rande len vo veľmi malej miere a netreba sa naň vyhovárať pri debatovaní s kamarátmi na pive.

Zdroj: PhoneArena

9.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+