MojAndroid

Samsung včera oficiálne odhalil novinku Galaxy Alpha, ktorá je prvým Android smartfónom výrobcu čiastočne vyrobeným z kovu. Z histórie spoločnosti sa však nejedná o úplne prvé zariadenie s kovovým telom. Samsung začal s kovovými telefónmi ešte v roku 2006. Prvými modelmi boli Samsung SCH-500 (telefón určený pre Južnú Kóreu) a SGH-D830 Ultra Edition 9.9 (vyklápačka z magnézia, ktorá bola tenká len 9,9 mm).

jpeg-2
SGH-D830 Ultra Edition 9.9

Úplne prvým smartfónom s celokovovou konštrukciou sa stal Samsung Soul, podarená “vysúvačka”, ktorá bola predstavená v roku 2008. Soul je mimochodom skratka pre “Spirit Of ULtra”, čo znamená, že má v sebe ducha populárnej série ULTRA a stal ja jej náhradou. O rok neskôr Samsung predstavil telefón Giorgio Armani B7620, telefón so systémom Windows Mobile 6.5, ktorý je považovaný za prvý z histórie spoločnosti s kovovým rámom.

jpeg
Samsung Soul
jpeg
Giorgio Armani B7620

O niečo neskôr prišla známa rada smartfónov Samsung Wave, ktoré boli založené na už mŕtvej platforme Bada OS. Posledným smartfónom z tejto série bol Wave 3 z roku 2014.

samsung-wave-3
Samsung Wave 3

 

Poznáte niektoré z týchto modelov a vedeli ste, že boli vyrobené z kovových materiálov ?

Zdroj: phonearena, samsungtomorrow

14.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+