MojAndroid

Šikovní hackeri využili príležitosť pri predstavení novej hry Angry Birds a vytvorili nový typ mobilného malware-u označovaného ako “vandal program”. Kópia hry s motívom nahnevaných prasiat a známych Transformerov obsahuje škodlivý kód, ktorý sa spustí ako proces s názvom Android.Elite.1.origin, a ten následne potichu vymaže celý obsah vašej SD karty, znemožní vám prístup k SMS aplikácií a vo vašom mene posiela každých 5 sekúnd všetkým vašim kontaktom SMS správy, pričom vás zariadenie neupozorní na prichádzajúcu SMS, ktorá by naznačovala, že niečo nie je v poriadku. Infikovanie zariadenia tak prebehne v krátkom okamihu a kým sa používateľ spamätá, už je neskoro.

android

Tento typ mobilného vírusu po prvýkrát neslúži na získanie financií od obetí, ale len na zábavu samotných hackerov. Tí ho možno neskôr ešte pozmenia s cieľom speňažiť svoje dielo. Škodlivá Android hra je dostupná najmä na neoficiálnych obchodoch s aplikáciami a cez spam, ktorí používatelia dostávajú nechcene do mailov. Naše odporúčanie je rovnaké, ako pri iných prípadoch – neinštalujte aplikácie z neznámych obchodov a od neznámych autorov.

Zdroj: SecureWorldExpo

10.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+