MojAndroid

Spoločnosť IDC (International Data Corporation) zverejnila svoje najnovšie štatistiky a predpoklady pre tento rok. Podľa jej dát sa v posledných troch mesiacoch tohto roka predá viac tabletov, ako desktopových počítačov a notebookov dokopy. Tablety sa tak pomaly stávajú veľmi populárne a rast záujmu o ne je evidentný. Celkový počet predaných kusov však zatiaľ neprevýšil počet predaných PC za celý rok. Už v roku 2015 by sa však situácia mala zmeniť a tablety sa stanu populárnejšie ako počítače a notebooky.

IDC-Smart-Connected-Device-Forecast-Q4-2013

IDC tiež informovalo, že predaju smartfónov sa aj naďalej veľmi darí. Dokonca sa predpokladá, že počas roku 2015 sa ich predá viac ako 1,4 miliardy. V tomto roku si na spoločnom trhu s PC a tabletmi ukrojili trhový podiel na úrovni 69%. Predaj tabletov je na úrovni 14% a počítače si na trhu vybojovali 17% podiel. A hoci percentuálne zastúpenie smartfónov sa v najbližších rokoch nemá veľmi meniť, vzhľadom na narastajúci trh sa bude ich počet aj naďalej zvyšovať.

Výskumy IDC tiež ukázali, že hlavným ťahúňom tabletov budú lacné zariadenia. Tie by sa mali postupne dostať aj do menej majetných rodín a do škôl. Predaj tabletov by mohli ohroziť len smartfóny, ktorých uhlopriečka presahuje veľkosť 5 palcov, ako napríklad Samsung Galaxy Note 3, Sony Xperia Z Ultra a podobne.

Zdroj: androidauthority

13.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+