MojAndroid

Viacerí výrobcovia pri tvorbe svojich top smartfónov siahajú po tzv. “bezrámikových” displejoch čoraz častejšie. Trend tenučkých rámikov po bokoch zariadenia je tu síce už dlhšie, no postupne sa začína strácať aj spodná či vrchná brada zariadenia. Vyzerá to tak, že aj používatelia sa prikláňajú tiež na túto stranu a pochvaľujú si, keď má zariadenie väčší displej v menšom tele.

Náš tip
Uprednostňujete malé alebo väčšie rámiky okolo displeja? | DISKUSIA

S tenučkými rámikmi však prichádzajú otázky ohľadom umiestnenia niektorých komponentov. Kam vložiť predný fotoaparát? Čo spraviť so senzormi?

Samsung si napríklad s Infinity displejom poradil tak, že aj pri skladných rozmeroch rámikov majú senzory či fotoaparát v hornej časti svoje miesto, ktoré nezasahuje do displeja. Xiaomi Mi Mix a Xiaomi Mi Mix 2 majú zase o niečo hrubšiu spodnú bradu, kde umiestnilo šošovku fotoaparátu.

Prinajmenšom zaujímavo však dilemu s tenučkým rámikom vyriešil Essential Phone. Ten jednoducho spravil do displeja “výrez” pre prednú kameru.

Nuž a v poslednej dobe to ešte ďalej dotiahol Apple so svojím novým iPhone X. Na senzory a kameru si spravil ešte väčší priestor v displeji.

Celé to začalo ľudí deliť na dva tábory. Jedným to absolútne neprekáža, kým druhým to udiera do očí a nepovažujú to práve za najlepšie riešenie. Aký je váš názor na celú záležitosť? Ste fanúšikovia smartfónov s minimálnymi rámikmi a čistým displejom bez výrezov, alebo vám neprekážajú rôzne časti zasahujúce do displeja? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, radi si prečítame váš názor.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+