MojAndroid

Telefón Essential Phone s jedinečným dizajnom sa po vyše mesačnom oneskorení konečne dostal do rúk ľudí a známy web iFixit ho teraz podrobil testu opraviteľnosti. A výsledok je bohužiaľ sklamaním. Do opravy tohto telefónu by ste sa ani nemali púšťať.

Essential Phone prestavil tento rok tvorca systému Android Andy Rubin. Telefón zaujal okrem špičkových špecifikácii hlavne podareným dizajnom bez rámčekov, konštrukciou z titánu a keramiky a kamerou priamo v displeji. Telefón pridával ešte čiastočnú modulárnosť cez špeciálny konektor. Od testu ľudia z iFixit toho teda veľa očakávali. Po zmrazení a odstránení zadného krytu s prekvapením zistili, že touto cestou sa k vnútornostiam nedostanú.

Jediná cesta teda viedla cez displej. Po zmrazení a oddelení displeja prasklo predné sklo a ukázal sa ďalší problém. USB port typu C, ktorý je vďaka absencii 3,5mm jacku jediným konektorom pre nabíjanie a zároveň sluchátka prípadne ďalšie periférie, bol napevno pripojený na matičnú dosku. Pri poškodení tohto konektora vás teda čaká výmena celej dosky. Ďalším problémom sa ukázalo pospájanie jednotlivých malých komponentov veľkým množstvom lepidla. To má za následok, že pri oprave s veľkou pravdepodobnosťou vždy niečo poškodíte. iFixit dal Essential Phone hodnotenie 1/10 a neodporúča jeho opravu na vlastnú päsť.

zdroj: AndroidAuthority

10.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+