MojAndroid

Spoločnosť Kodak je väčšine používateľom známa najmä vďaka svojmu pôsobeniu vo fotografickom a filmovom priemysle. Dnes už táto značka nie je tým, čím bývala v minulosti a práve to sa snažia predstavitelia spoločnosti zmeniť. Po rozsiahlej reštrukturalizácii prichádza na rad predstavenie nových zariadení. Tými nemôže byť nič iné, ako línia mobilných zariadení, pomocou ktorých bude práca s fotografiami a ich tlač oveľa jednoduchšia, ako v súčasnosti.

Prvý smartfón by mal Kodak predstaviť už v najbližších dňoch počas výstavy CES 2015. Spoločnosť chce pritom ťažiť najmä z toho, že ešte stále množstvo užívateľov túto značku pozná a spája si ju s kvalitnými produktmi. Medzi nové produkty by mal patriť smartfón so 4G pripojením, tablet a fotoaparát s pripojením k internetu. Tieto zariadenia bude vyrábať spoločnosť Bullitt Group, ktorá má na starosti aj výrobu extrémne odolných zariadení pre Caterpillar. V tomto prípade by ale malo ísť o úplne iné zariadenia, ktoré by mali byť veľmi elegantné a najmä by mali ponúkať užitočné a originálne funkcie.

Spoločnosť sa pritom sústreďuje najmä na softvérové riešenia a nespomína vo svojom vyhlásení nič o snímači či megapixeloch. Výhoda zariadení od Kodaku by mala spočívať v jednoduchosti používania. Pomocou týchto zariadení by mala byť tlač či zdieľanie fotografií s priateľmi veľmi jednoduché. Uvidíme, ako sa spoločnosti podarí spracovanie svojho prvého smartfónu a aké novinky prinesie do tohto priemyslu. Kodak to určite nebude mať jednoduché, no história spoločnosti je bohatá na úspechy a je možné, že práve mobilné zariadenia jej prinavrátia stratenú slávu.

Zdroj: PR Newswire via The Verge

27.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+