MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: To čim chce zaujať

Skutočný dôvod, prečo Kodak vydal tento smartfón je hlavne jeho fotoaparát. Hoci nedisponuje tým najnovším snímačom, ponúka slušný základ v podobe svetelného objektívu f/2.0, či niekoľkých softvérových režimov. Maximálne rozlíšenie, ktoré môžete s týmto fotoaparátom dosiahnuť je 21 Mpix, ale len pri použití pomeru strán 4:3 (pri pomere 16:9 je maximálne rozlíšenie 16 Mpix). Bez ohľadu na rozlíšenie musíme povedať, že Kodak Ektra fotí dobre, a to pri dobrých aj horších svetelných podmienkach. Fotoaparát však určite nie je bez chyby.

kodak-ektra-12

Počas nášho testovania sme mali niekedy problémy s pomalým alebo nepresným zaostrovaním, či nastavením expozície – fotografie boli častokrát podexponované, teda tmavé. Problematická bola v automatickom režime aj voľba vyváženia bielej. Kvalitou fotografií by sme Kodak Ektra určite zaradili do lepšieho priemeru, stále to však nie je niečo, čo by sme v tejto cenovej kategórií považovali za niečo “extra”, za čo by sa oplatilo priplatiť. Najmä ak sa na telefón pozrieme ako na jeden funkčný celok.

Video je možné natáčať aj v rozlíšení 4K, prípadne môžete ostať verní bežnejšiemu Full HD. Obidve sú aj vďaka prítomnosti optickej stabilizácie po kvalitatívnej stránke na tom dobre, problém je však s ich prehrávaním – teda aspoň v prípade vyššieho rozlíšenia. Videá v 4K sa nám totižto nepodarilo prehrať lokálne a nefungovali ani po nahratí na Youtube. Tento problém sme doteraz zaznamenali len pri niektorých čínskych značkách. V telefóne video prehráte bez akýchkoľvek problémov, problém je len po ich nahratí do PC . Žiaľ väčšinu videí sme natočili práve v 4K rozlíšení. Videá sú inak priemernej kvality a preostrovanie je rýchle. Uvítali by sme ešte trochu vernejšie farby a lepšie nastavenie expozície počas natáčania. Farby tiež niekedy neodpovedali skutočnosti.

Kodak do smartfónu pribalil aj aplikáciu Super 8, ktorá poskytuje profesionálne efekty pripomínajúce ikonické filmové pásky Super 8 značky Kodak. Prostredie aplikácie sa nedá nazvať práve intuitívnym alebo pekným, no ak sa v ňom naučíte robiť, môžete vytvárať zaujímavé videá s najrôznejšími vintage efektami starých filmov. Aplikácia tlače zasa umožní jednoduchý spôsob na výber najlepších záberov za účelom profesionálnej tlače. Za tieto služby si samozrejme Kodak už účtuje aj poplatok.

Konektivita: Len to čo treba

Kodak Ektra nie je Dual SIM smartfón a podporuje skutočne len to, čo je v prípade smartfónov dnes už štandardná výbava. Samozrejmosťou je teda podpora LTE, WiFi, NFC a nechýba dokonca ani USB C konektor. GPS funguje spoľahlivo a presne.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

13.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+