MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon a pamäť

Kodak Ektra neprekvapí ani svojou hardvérovou výbavou. Nájdete tu 10-jadrový procesor Helio X20, ktorý pracuje s frekvenciou 2,3 GHz. Tomu sekunduje operačná pamäť RAM s kapacitou 3GB. Táto dvojka je dostatočne výkonná pre väčšinu činností, ktoré by ste chceli s týmto telefónom robiť. Práca s operačným systémom je spoľahlivá a rýchla, spúšťanie aplikácií bezproblémové, pričom problémom nie je ani prehliadanie webových stránok, či multitasking. Samozrejme, merateľný výkon zariadenia sa stále nechytá na vlajkové lode, no vo svojej cenovej kategórii je úplne v poriadku a môže sa porovnávať napríklad aj s populárnym Huawei P9. Hranie hier tiež nie je problémom, keďže v 3D Marku sme v teste Ice Storm Unlimited namerali slušných 17-tisíc bodov. Čo sa týka internej pamäte, tak tá ponúka veľkosť 32 GB. Pre používateľa je z nej dostupných niečo cez 22,9 GB, pričom rozšíriť sa dá aj o pamäťovú kartu microSD.

Operačný systém: Takmer úplný základ

Operačný systém Kodaku Ektra neprekvapí asi ničím zásadným. Vo svojej podstate ide takmer o čistý Android 6.0 Marshmallow, ktorý výrobca doplnil akurát o niekoľko svojich vlastných aplikácií, ktoré sa týkajú najmä fotenia a práce s multimédiami. Čaká na vás teda klasický Android tak ako ho už poznáte. Launcher má teda menu s aplikáciami, notifikačná lišta disponuje rýchlymi ovládacími prvkami a k dispozícii je aj štandardný set systémových nastavení. Nič nezvyčajné alebo čo by stálo za zmienku. Nájdete tu jedine niekoľko pozadí na plochu, s tématikou spoločnosti Kodak.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
13.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+