MojAndroid

Externé batérie sú naozaj výborným záchranným kolesom v situáciách, kedy nemáme v našich mobilných zariadeniach už dostatočné množstvo “šťavy”, no zároveň sa nachádzame niekde na cestách. Netreba však zabúdať na to, že aj powerbanky treba dávať nabíjať. Nuž, vyzerá to tak, že spoločnosť 4mom’s našla výborné riešenie pre všetkých rodičov. Do svojho kočíka Moxi totiž zabudovali do zadných kolies generátor, ktorý tvorí počas prechádzok energiu – a tá sa do smartfónu dostane pomocou USB pripojenia, ktoré sa nachádza v rúčke kočíku. Ku kočíku je navyše aj dedikovaná aplikácia, ktorá meria počet krokov na takejto prechádzke a rovnako aj spálené kalórie. Malý LCD displej na rukoväti ešte k tomu zobrazuje teplotu prostredia.

detsky_kocik_generator

Tento detský kočík je okrem toho celkom nápadito riešený, môžete tu napríklad otočiť dieťa či už k sebe, alebo smerom jazdy, na polohovateľnej rukoväti nechýba ani menší odkladací priestor na kľúče, peňaženku či už spomínaný smartfón. Ak to stále nestačí, energia z generátora putuje ďalej aj do predných a zadných svetiel kočíka. Znamená to, že vám nie len svieti na cestu, ale vás robí aj viditeľnejšími v horších svetelných podmienkach. Kočík sa má dostať na trh v priebehu októbra za cenu okolo 640 eur.

detsky_kocik_generator_energie

Zdroj: gizmodo.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+