MojAndroid

Kickstarter je domovom mnohých ambicióznych projektov, ktoré sa netýkajú len mobilnej techniky, ale aj ďalších odvetví a odborov. Rôzne začínajúce spoločnosti práve tu hľadajú finančnú podporu od ľudí, ktorí sú ochotní zaplatiť za ich unikátny produkt. Jedným z nich je aj zemiakový šalát od Zacka Browna, ktorý sa rozhodol založiť projekt na spravenie svojho prvého zemiakového šalátu. Znie to absurdne, ale čo sa spočiatku zdalo ako zlý vtip, sa po niekoľkých dňoch ukázalo ako výborný nápad ako zarobiť. Zdá sa teda, že zarobiť  na Kickstarteri je veľmi jednoduché, stačí si založiť projekt na zemiakový šalát.

Zatiaľ čo davové financovanie na Kickstarteri bolo donedávna prísne regulované a neumožňovalo pridávať projekty podobné zemiakovému šalátu, dnes už tomu tak nie je. Portál zmenil pravidlá a po novom naň môžu používatelia zakladať projekty pre všetky nezmysly typu zemiakový šalát, samozrejme len za predpokladu, že nejde o ilegálnu vec.

Zack Brown na Kickstarteri to využil a nepochybne zaujal. Jeho cieľovou sumou bolo len 10 dolárov, ktoré chcel použiť na uvarenie svojho prvého zemiakového šalátu. Ako však peniaze na tento “ambiciózny” projekt pribúdali, pridané boli ďalšie ciele, ako napríklad vyskúšanie dvoch rôznych receptov po dosiahnutí 100$, či poriadanie pizza party pri 75$. Brown tiež sľuboval, že po dosiahnutí hranice 1000$ bude naživo vysielať prípravu svojho prvého zemiakového šalátu. Celkovo pôsobí Zack Brown ako vtipný chlapík, ktorý celý projekt poňal s humorom, čo mu pravdepodobne zaručilo aj úspech. Za všetko hovoria napríklad odpovede v sekcii FAQ (Najčastejšie kladené otázky), alebo samotné ciele zakladateľa projektu. Niekoľko z nich sme vybrali:

  • 35 $ (dosiahnutie hranice 35$)- Spravím 4 x viac zemiakového šalátu. Viem, že 35$ nie je 4 x 10$, ale zaslúžili ste si to.
  • 300 $ – zavolám šéfkuchárovi, aby som získal lepší recept
  • 3000 $ – Moja kuchyňa je príliš malá. Prenajmem si halu a pozvem celý internet na party so zemiakovým šalátom (pozvaní budú len tí, čo prispeli 10 a viac dolárov). Internet miluje zemiakový šalát! Poďme ukázať, že zemiakový šalát miluje internet!!
  • V sekcii FAQ to bola napríklad otázka – Bude na pizza party aj zemiakový šalát? Odpoveď: Nie, je to pizza party!

Tak teraz ostáva už len jediné. Založiť si projekt na Kickstarteri a zarobiť tisícky dolárov na tom, že si uvaríte svoje vysnívané jedlo. Zack Brown to nepochybne spravil šikovne a zvolil dobrú stratégiu ako zaujať. Svedčí o tom aj fakt, že na jeho plán uvariť si svoj prvý zemiakový šalát prispelo už viac ako 2100 ľudí. Spolu sa vyzbieralo už viac ako 30-tisíc dolárov.

Zdroj: kickstarter

8.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+