MojAndroid

Jedným z primárnych účelov mobilných telefónov je odjakživa možnosť zavolať na tiesňovú linku a následné privolanie polície, záchranky alebo hasičov. Na to nemusí slúžiť len telefónne číslo 112, ale aj mobilná aplikácia. Mesto Kežmarok v marci predstavil vlastnú aplikáciu MSP SOS pre privolanie pomoci. Na Slovensku sa zatiaľ jedná o unikát.

Kežmarok je prvým mestom na Slovensku, ktoré ponúka takúto službu. Jednou z našich priorít je zvyšovanie bezpečnosti občanov, preto sme potrebovali vytvoriť aplikáciu, vďaka ktorej sa môžu občania cítiť bezpečnejšie a komfortnejšie

Ján Ferenčák, primátor mesta Kežmarok

MSP SOS bola vytvorená spoločnosťou TSS Group. Do aplikácie sa je najprv nutné zaregistrovať. Musíte vyplniť meno, priezvisko, telefón, polohu a súhlasiť so spracovaním údajov. Samozrejme, treba aplikácii povoliť aj prístup k polohe a telefón musí mať pripojenie na internet. Rozhranie aplikácie má tlačidlo SOS, po ktorého stlačení mobil okamžite vyšle zvukový signál na Mestskú políciu v Kežmarku spolu s registrovanými údajmi. Hliadka lokalizuje miesto, kde sa dotyčná osoba v núdzi nachádza, mestské kamery sa zamerajú tým smerom a ďalšie riešenie situácie už bude na hliadke.

Ďalšie funkcie slúžia pri nepriamom nebezpečenstve

Tlačidlo Pocit tiesne slúži v prípade, ak má používateľ pocit nebezpečenstva. Po stlačení tlačidla kamera zameria svoju pozornosť na osobu v núdzi a začne ju sledovať, pričom štandardne to trvá jednu minútu. Aplikácia má aj tlačidlo vytvorenia hlásenia, slúži na ohlásenie vandalizmu, dopravnej nehody, požiaru či výtržníctva. Poslednou možnosťou je poslanie vlastného textu. Aplikácia je dostupná v obchode Google Play.

Verzia: 1.5.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.5
Aktuálna cena: Zdarma
1.4.2019
Zdroj: TvNoviny

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+