MojAndroid

Na súčasných Huawei zariadeniach momentálne beží buď systém Android s nadstavbou EMUI alebo vlastný systém tejto čínskej spoločnosti HarmonyOS 3.1 V druhom prípade by sa používatelia mali čoskoro dočkať predstavenia novej verzie systému HarmonyOS 4.0. Kedy sa tak stane, prezradil portál HuaweiCentral.

Predstavenie už v auguste

Podľa portálu sa očakáva, že HarmonyOS 4.0 bude predstavený 4. augusta, počas tohtoročnej konferencie Huawei Developers Conference. To znamená, že ďalšie vlajkové lode Huawei, zo série Mate 60, by už mali mať predinštalovaný Harmony 4.0. Modely série Mate 60 by totiž mohli byť uvedené na trh v treťom alebo štvrtom štvrťroku tohto roka.

Čo všetko prinesie nový systém, sú zatiaľ len viac-menej špekulácie. Okrem nových funkcií a rozhrania pre smartfóny však určite ponúkne aj novinky pre smart hodinky značky Huawei. Portál HuaweiCentral tvrdí, že HarmonyOS 4.0 príde aj s novými funkciami využívajúcimi algoritmy umelej inteligencie (AI), ktoré prispejú k lepšej používateľskej skúsenosti.

Huawei P60 Pro recenzia
Huawei P60 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nový HarmonyOS by mal tiež zlepšiť prepojenie medzi zariadeniam rôznych segmentov vrátane tabletov, smart hodiniek, smart televízorov a ďalších. V rámci ekosystému Huawei sa zameria aj IoT zariadenia tretích strán. Spoločnosť už predtým oznámila, že nový systém prinesie aj veľa noviniek pre čínske automobilky, ktoré tento systém používajú vo svojich automobiloch.

K systému v automobile sa bude môcť pripojiť viacero osôb, viac zariadení a viac zvukových výstupov. Momentálne ich podporuje šesť. HarmonyOS 4.0 tiež prinesie aj systém sledovania očí, možnosť viacnásobných obrazoviek a viackanálového obojsmerného streamovania naprieč zariadeniami na viacerých obrazovkách.

Náš tip
Honor 90 Lite spraví v strednej triede rozruch. Toto prinesie
14.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+