MojAndroid

Na trhu možno už čoskoro pribudne ďalší hráč na poli smartfónov. Bývalí zamestnanci HTC totižto zakladajú vlastnú spoločnosť s názvom Kazam, ktorá sa ma orientovať predovšetkým na výrobu smartfónov pre Európu.

Kazam_Logo_610x211

Michael Coombes, bývalý šéf predaja v HTC, sa stane CEO Kazamu a James Atkins, bývalý marketingový riaditeľ HTC vo Veľkej Británii, bude aj naďalej pokračovať vo svojej funkcii v novej spoločnosti. Prísľubom nového výrobcu smartfónov je vyrábať zariadenia atraktívne dizajnom, s výkonným hardvérom a intuitívnymi technológiami. To všetko pod záštitou výborného zákazníckeho servisu a podpory.

Kazam sa chce orientovať na lokálne trhy v Európe, čím by mal dokázať lepšie reagovať na potreby svojich zákazníkov. Oproti svojej konkurencii sa chce odlíšiť ponúkaním “lepšieho používateľského zážitku, ktorý však neskončí kúpou smartfónu.” Ako operačný systém by mal byť použitý aj Android. Prvých zariadení sa možno dočkáme už na konci tohto roka.

Sme veľmi zvedaví, ako sa podarí novej spoločnosti uchytiť na trhu. Konkurencia je na poli mobilných zariadení veľká a presadiť sa bude veľmi ťažké. Do popredia sa v Európe totiž čoraz viac dostávajú značky ako Huawei, ZTE a dokonca aj Oppo. Získať si dôveru zákazníkov tak bude chcieť pravdepodobne svoj čas.

Zdroj: phonearena

18.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+