MojAndroid

Množstvo prijímanej energie sa meria v kalóriach, resp. v kilokalóriach (kcal). Aby sme si zachovali správnu telesnú hmotnosť a vyhli sa nášmu nepriateľovi nadváhe, musíme si zachovať medzi príjmom energie a jej výdajom rovnováhu. Keďže obezita trápi čím ďalej tým väčšie percento ľudí, je vhodné sledovať informácie o obsahu energie jedla, ktoré v akejkoľvek forme počas dňa prijímame. S touto úlohou nám pomôže veľmi obľúbená Android aplikácia s názvom Kalorické tabuľky, od českého vývojára Tomáša Pětivokýho.

kalorické tabulky

Po spustení aplikácie sa ako prvé zobrazí okno pre prihlásenie. Ak ste registrovaní na stránke kaloricketabulky.cz môžete sa prihlásiť týmto účtom, v opačnom prípade vám odporúčame vytvoriť si nové konto, nakoľko je to nevyhnutné pre využitie niektorých funkcií. Prihlásením sa dostanete do jednoduchého prostredia, kde je možné zaznamenávať vašu stravu v priebehu dňa. Kliknutím na dnešný príjem, sa otvorí nová obrazovka, kde si do jednotlivých kategórií (raňajky, desiata, obed, večera a pod.) budete postupne počas dňa zaznamenávať príjem energie. Stačí len kliknúť na kategóriu a vyhľadať jedlo alebo tekutiny, ktoré ste konzumovali. Kalorické tabulky používajú denne aktualizovanú rozsiahlu databázu energetických hodnot potravin dostupných v ČR a na Slovensku. Nájdete tu skutočne väčšinu potravín, no ak sa objaví niečo, čo sa v databáze nenachádza, môžete odoslať údaje autorom, ktorí ich ihneď pridajú.

Kaloricke tabulky  Kaloricke tabulky  Kaloricke tabulky

V nastaveniach je možné zadať cieľovú hmotnosť, ktorú chcete nadobudnúť chudnutím. V ponuke “Cíle” vám potom aplikácia automaticky vypočíta BMI index, energiu, ktorú organizmus spotrebuje pri nečinnosti a maximálne množstvo energie, ktoré môžete prijať, aby ste schudli. Aplikácia ďalej ponúka sledovanie denného pitného režimu, čo je reprezentované ikonou nádoby, ktorá sa plní pridávaním prijatých tekutín. Zaujímavou možnosťou je aj skenovanie čiarového kódu, pomocou ktorého aplikácia zistí o akú potravinu ide a zobrazí vám jej hodnoty. Avšak táto funkcia vyžaduje prítomnosť aplikácie Barcode Scanner.

Kaloricke tabulky  Kaloricke tabulky  Kaloricke tabulky

Kalorické tabulky odporúčame všetkým používateľom Androidu, ktorí chcú bojovať proti nadváhe a sledovať svoj jedalníček. Prostredie aplikácie síce nesleduje najnovšie dizajnérske trendy a občas nereaguje na interakcie, no to sa vyrovná skutočne kvalitnou a rozsiahlou databázou potravín. V obchode Google Play nájdete jednu verziu aplikácie zdarma, ktorá obsahuje reklamy a rovnako aj platenú verziu PRO bez reklám.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+