MojAndroid

Ako sme vám už včera písali v článku o inteligentných hodinkách iRolex, rok 2014 je v oblasti inteligentných zariadení na ruku prelomovým. Dokazujú to nielen známi výrobcovia Android zariadení, ale aj luxusné značky, medzi ktoré patrí jednoznačne i švajčiarsky Kairos. Táto spoločnosť je uznávanou po celom svete, a preto nás veľmi teší, že sa spolu s konkurenciou zapojí do boja o zákazníkov v segmente inteligentných hodiniek. Ich prvotina má ale ihneď aj titul – ide o prvé mechanické inteligentné hodinky na svete. Nemyslite si, že mechanickým je nabíjanie alebo ovládanie. Reč je o tom najpodstatnejšom v hodinkách – o strojčeku. Hybrid od Kairosu totižto ukazuje čas vďaka systémom Miyota 8257 a Soprod A10BV-2, ktoré ponúkajú 21, respektíve 23 ozubených prevodov.

Inteligentnou tvárou hodiniek je polopriesvitný OLED displej pod zafírovým ochranným sklom. Ten ukazuje upozornenia a ikony so 40% priepustnosťou, takže vidíte vždy aj na čas pod displejom. Hodinky ponúkajú aj dotykovú vrstvu, a tak ich môžete ovládať základnými gestami. Podporované sú systémy Android a iOS, pričom samotné hodinky pracujú na upravenom softvéri zvanom Kairos OS. Oficiálne špecifikácie ale udávajú voliteľnú možnosť pre Android Wear, takže si Google nadšenci môžu nechať zaslať hodinky aj so systémom Android. Z ďalších špecifikácií spomenieme Bluetooth 4.0 LE, 3-smerný akcelerometer či 180 mAh batériu, ktorá by mala hodinky poháňať 5-7 dní, pričom ďalšie dva dni dokážu hodinky “iba ukazovať” čas.

kairos-3

kairos-8

kairos-13

Tento luxusný mechanický kúsok zo Švajčiarska je už dnes dostupný na predobjednanie vo farbách kovová, čierna a zlatá. Najlacnejší variant vás vyjde na zhruba 360€, najdrahší až na 880€. Ceny po spustení oficiálneho predaja však budú viac než dvojnásobné, a preto ak uvažujete o kúpe týchto hodiniek, teraz je ten správny čas. Hodinky Kairos sa budú dať predobjednať do konca júna, ku zákazníkom sa dostanú v decembri tohto roka.

Zdroj: Kairos

17.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+