MojAndroid

Spoločnosť Jolla bola so svojím smartfónom posledným želiezkom v ohni pre každého, komu nevyhovovali dostupné operačné systémy na mobilných zariadeniach. Odozva užívateľov možno nebola taká, akú by si tvorcovia predstavovali, a tak sa rozhodli, že tentokrát sa pokúsia zákazníkov osloviť iným produktom. Tým je tablet, ktorý je zatiaľ iba vo fáze príprav, na ktorých sa môže podieľať aj verejnosť.

Jolla Tablet by mal ponúknuť systém Sailfish 2.0, ktorý by mal obsahovať presne tie možnosti a funkcie, ktoré si verejnosť želá. V praxi to znamená to, že funkcie môže navrhnúť každý, pričom ostatní užívatelia budú hlasovať za tie najlepšie, resp. najhoršie. Tie, ktoré sa v rebríčku najlepších umiestnia najvyššie, sa napokon objavia v samotnom tablete. Takýmto hlasovaním bude pravdepodobne možné vybrať si iba softvérové funkcie a iné detaily, pričom hardvérová výbava je už dopredu daná.

Tablet od spoločnosti Jolla bude mať 7,85-palcovú obrazovku s rozlíšením 2048 x 1536 pixelov, 64-bitový procesor od Intelu so štyrmi jadrami, 32 GB vnútornej pamäte, 5-megapixelovú hlavnú kameru a batériu s kapacitou 4300 mAh. Jolla tablet zaujme aj cenou, ktorá je stanovená na $189. Užívateľov by mal tento tablet zaujať aj vylepšeným multitaskingom a prostredím, ktoré bude obsahovať minimum rušivých elementov. Použitým systémom by mal byť Android v spolupráci s natívnymi aplikáciami pre systém Sailfish.

jolla-tablet-2014-11-19-02

Jolla teraz spustila kampaň na portáli Indiegogo, kde si dala za cieľ vyzbierať 380 000 USD. Tento cieľ pritom splnila v priebehu niekoľko úvodných hodín, čo určite stojí za pozornosť. Ešte neprešiel ani jeden celý deň od začiatku kampane a Jolla má už na konte cez pol milióna dolárov. Samozrejme, treba vziať do úvahy, že v tomto prípade si mohli byť darcovia takmer stopercentne istí, že výrobok naozaj uvidia. Prvé zariadenia by mali prísť k užívateľom v máji budúceho roku. Uvidíme, či spoločnosť splní svoje sľuby a implementuje tie funkcie, ktoré si verejnosť naozaj zvolí. Pomerne výkonný hardvér a nízka cenovka sú zrejme ďalším z dôvodov veľkého záujmu, no aj napriek týmto faktorom je úspech v prvých hodinách na portáli Indiegogo obdivuhodný.

Zdroj: Indiegogo via engadget

19.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+