MojAndroid

Spomínate ešte na operačný systém Remix OS? Jeho vývojári teraz pripravili ďalšiu verziu, ktorá je určená pre Android smartfóny a nesie názov Remix Singularity. Tá dokáže fungovať ako bežný Android, no po pripojení k dokovacej stanici a k počítaču, sa premení na Remix OS s prostredím a funkciami prispôsobenými pre veľký monitor alebo TV.

Nápad to nie je nový. Jeho najväčšou výhodou ale je, že používatelia budú potrebovať iba jedno zariadenie. Po pripojení k PC sa prostredie Remix OS Singularity, ktoré by na smartfóne malo odpovedať viac menej čistému Androidu, premení na desktopovú verziu. Tá na väčšom displeji ponúkne funkcie, ako správcu súborov, podporu práce v oknách, štart menu a notifikačné centrum. Ak ho pripojíte k TV, môže zas fungovať ako multimediálny prehrávač.

jide

Nový Remix Singularity bude dostupný ako ROM úplne zadarmo pre viacero podporovaných zariadení. Navyše, spoločnosť Jide hľadá partnera, ktorý by takýto systém ponúkol ihneď po kúpe zariadenia. Práve vďaka tomu by sa novinka mohla rozšíriť medzi čo najviac používateľov. Nateraz totižto inštalácia OS ostáva len v rukách skúsenejších ľudí, ktorí si s jej nahraním do zariadenia poradia aj sami.

Nová verzia Remix OS má vyjsť niekedy v druhej polovici tohto roka. Zoznam podporovaných zariadení zatiaľ zverejnený nebol, no podľa doterajších skúsenosti vieme povedať, že nový OS si budete môcť vyskúšať minimálne na Nexusoch.

Zdroj: jide

 

22.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+