MojAndroid

Japan Display (JDI), spoločný podnik firiem Sony, Hitachi a Toshiba, je v poslednej dobe na vzostupe. Po predstavení prvého desaťpalcového displeja so 4K rozlíšením teraz výrobca predstavil sedempalcový displej určený pre tablety, s maximálnou svietivosťou viac ako 1000 nitov. Jeho prednosťou je tiež výrazne znížená spotreba elektrickej energie.

Sedempalcový displej má rozlíšenie 1920 x 1080 bodov a obsahuje technológiu WhiteMagic od Sony, ktorý pridáva jeden biely subpixel ku klasickému červenému, modrému a zelenému. Takáto RBGW matica umožňuje displeju pri použití v interiéri až 40% úsporu energie voči bežnému LCD displeju, pričom poskytuje maximálny jas na veľmi dobrej úrovni 500 nitov.

Japan Display

V exteriéri, teda na priamom slnečnom svetle, môže byť vďaka vysokej priepustnosti týchto RGBW pixelov maximálny jas dvojnásobne zvýšený až na úroveň 1000 nitov. Vďaka tomu bude displej dobre čitateľný aj na slnku, pričom spotrebu bude mať stále len na úrovni bežných LCD panelov v rovnakých podmienkach. Keďže mobilné zariadenia väčšinou používame práve v interiéroch, tento nový typ displeja by mal pozitívne prispieť k výdrži batérie.

Zdroj: phonearena.com

5.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+