MojAndroid

Známy výrobca športových slúchadiel Jabra predstavil na konferencii IFA 2016 svoj najnovší model. Jabra Elite Sport sú skutočne bezdrôtové slúchadlá do uší a svojimi funkciami priamo konkurujú zariadeniu Samsung Gear IconX.

jabra elite sport

Nie len, že ide o dve samostatné slúchadlá, ktoré si budete vkladať do uší, ale tiež ponúkajú fitness trackovacie funkcie podobne ako model od Samsungu. To znamená, že slúchadlá vám dokážu zmerať pulz s minimálne 90% presnosťou a tiež zvládnu merať hodnoty VO2 Max. Chýbať nebudú informácie o prejdenej vzdialenosti, tempe, množstvo spálených kalórií a mnohé ďalšie. Aj tieto slúchadlá budú fungovať s aplikáciou Sport Life, vďaka ktorej budete môcť analyzovať svoj tréning a získať tipy na ten ďalší.

Slúchadlá ponúkajú ochranu voči vode a prachu s certifikáciou IP67, pričom výrobca sa zaväzuje 3-ročnou zárukou pri poškodení potom. Malo by tak ísť o dostatočne odolné zariadenie. Aj v tomto prípade je k slúchadlám priložená prenosná nabíjacia stanica. Slúchadlá by na jedno nabitie mali vydržať približne 3 hodiny prehrávania hudby, no nie je uvedené, ako je tento čas ovplyvnený používaním fitness funkcii. V prípade Samsung Gear IconX sa čas používania zníži asi na polovicu, no Jabra tento údaj neudáva. Slúchadlá Jabra Elite Sport budú dostupné od 30. októbra, no zatiaľ iba exkluzívne v americkej sieti Best Buy.

Za pozvanie na konferenciu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

Zdroj: engadget

2.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+