MojAndroid

Spoločnosť iRobot dnes na Slovensku uviedla svoje novinky v segmente prémiových robotických vysávačov. iRobot Roomba i7 a i7+ sú novou generáciou robotov s vysokým štandardom, ktorý si iRobot drží v tomto segmente už dlhú dobu. Novinky zlepšujú samotné vysávanie, ale najmä zvyšujú vaše celkové pohodlie pri upratovaní vašej domácnosti.

Vyprázdňovacia stanica vyrieši vysýpanie zásobníka odpadu

Najväčšou novinkou, ktorá je špecifická pre model iRobot Roomba i7+, je vyprázdňovacia stanica. Tá nielen nabíja robota, ale zároveň odsáva nečistoty z jeho zásobníka a umiestňuje ich do odpadového sáčku. Do toho sa zmestí v priemere až tridsať zásobníkov vysávača, ktorý tak bez vášho povšimnutia môže fungovať aj celý mesiac.

Stanica je o čosi vyššia ako klasická nabíjacia stanica. Okrem zásobníka na vrecko obsahuje vpredu aj šikovnú LED diódu, ktorá znázorňuje bielou farbou aktívny režim a červenou farbou plný sáčok. Okrem toho, že je toto riešenie pohodlnejšie, je aj oveľa praktickejšie – klasické vysýpanie zásobníka do koša so sebou často nieslo kúdoly prachu, ktorým sa takto úplne vyhnete.

Ešte výkonnejší s lepšou aplikáciou

Ďalšie novinky nájdeme vo vnútri zariadenia a v aplikácii. Vo vysávačoch série i7 je oveľa výkonnejší čip, čo sa prejavuje aj na schopnostiach samotného vysávača. Ten teraz ponúka nové inteligentné mapovanie Imprint, ktoré nielenže mapuje miestnosti vo vašej domácnosti, ale ich aj spoznáva. Celé jedno podlažie si tak môžete rozdeliť na konkrétne miestnosti a následne prostredníctvom aplikácie vyslať vysávač iba do tých miestností, ktoré chcete povysávať.

Táto technológia má celý rad výhod. V prvom rade sa zlepšuje navigácia samotného vysávača. Ten sa naučí rozoznávať jednotlivé miestnosti a miesto toho, aby chodil po celom byte, bude vysávať byt po miestnostiach. Celý proces tak bude rýchlejší a efektívnejší.

Novinka tiež pridáva celý rad výhod a nových spôsobov ovládania priamo do aplikácie. Tu si totiž môžete jednotlivé miestnosti rozdeliť a pomenovať podľa seba. Sám robot ich zmapuje a rozdelí tak, ako uzná za vhodné. Vy sami ale môžete v aplikácii zmeniť hranice jednotlivých miestností.

Následne si môžete vytvoriť oveľa detailnejšie plány vysávania, napríklad:

  • Každý deň sa povysáva kuchyňa a chodba o 9:00
  • Každý druhý deň sa povysáva celý byt o 9:00
  • Raz do týždňa sa povysáva obývačka a spálňa o 12:00
  • atď…

Vďaka tomu na vás čaká oveľa menej prekladania vysávača. Spolu s novinkou v podobe vyprázdňovacej stanice sa komfort upratovania rapídne zvyšuje. Všetky plány si nastavíte na začiatku, mapovanie a pomenovanie miestností je tiež dokončené v priebehu 3-5 vysávaní. Po týždni používania vysávača tak môžete mať všetko naplánované a jediná údržba z vašej strany bude raz mesačne výmena sáčku vo vyprázdňovacej stanici.

iRobot Roomba i7 a i7+: Cena a dostupnosť na Slovensku

Obe novinky sa už predávajú na našom trhu. Jediný rozdiel je práve vo vyprázdňovacej stanici, ktorú ponúkne v balení iba model i7+. Aj lacnejší model i7 však príde s vylepšením mapovaním Imprint a možnosťou dokúpiť stanicu samostatne za 399,99 EUR. Aj napriek takejto jednoduchšej možnosti vysávania konkrétnych miestností budú v balení naďalej dostupné virtuálne steny, na ktoré sme zvyknutí a ktoré pomôžu pri ohraničení menších plôch. Model iRobot Roomba i7 bude stáť 899,99 EUR, vyšší model i7+ s vyprázdňovacou stanicou prichádza s uvádzacou cenou 1199,99 EUR.

14.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+