MojAndroid

Hoci je pokrytie mobilných sietí neustále väčšie a s novšími generáciami telefónnych ústrední a vysielačov aj kvalitnejšie a silnejšie, existujú miesta, kde ho nenájdeme. Ide napríklad o opustené ostrovy, odľahlé lesy, zaostalejšie krajiny alebo veľmi ťažko dostupné miesta, kde je akýkoľvek druh komunikácie odkázaný na satelity. A tu chce používateľom pomôcť aj mobilný hot-spot Iridium Go! so službami Globalstar Sat-Fi.

Iridium Go

Iridium Go! je hot-spot najnovšej generácie od spoločnosti Iridium, ktorý umožňuje pripojiť sa až 5 mobilným zariadeniam na satelitný internet a mobilnú satelitnú sieť, čo umožňuje nielen akúkoľvek prácu s internetom, e-mailami alebo sociálnymi sieťami, ale aj klasické hovory a posielanie SMS správ z takmer hociktorého miesta na Zemi. Spoločnosť zrealizovala výbornú myšlienku, ktorá namiesto nahrádzania klasických mobilov za satelitné telefóny radšej vytvorí umelú sieť pre klasické mobilné siete, ktorá však bude so svetom prepojená cez satelit. Používanie zariadenia Iridium Go! je viac než ľahké – stačí otvoriť anténu a hot-spot sa automaticky aktivuje. O stave zariadenia vás informuje malý displej priamo na jeho tele, ktorý zobrazuje nielen informácie o kvalite spojenia, ale aj percento batérie či ďalšie užitočné informácie. Bonusom je zvýšená odolnosť zariadenia, ktorú zaručujú certifikáty MIL-STD 810F a IP65.

Zatiaľ čo je Iridium Go! naozaj výbornou myšlienkou, nepôjde o lacnú záležitosť. Zariadenie samotné bude stáť zhruba $800 a mesačné predplatné dát vás vyjde na ďalších $35, no ak ste svetobežníkom, ktorý potrebuje neustále komunikovať, ide pre vás o výborné riešenie.

Zdroj: AndroidCommunity

5.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+