MojAndroid

Nie je to nič nevídané a ani to nemáme spoločnosti Apple za zlé. Každý výrobca láka nových zákazníkov svojim vlastným spôsobom, niekedy aj tak, že sa snaží “nováčikov” ubezpečiť, že prechod na novú platformu bude maximálne bezproblémový a rýchly. Robia to výrobcovia Android zariadení aj Apple. Ten sa najnovšie na svojich stránkach vyjadruje slovami, “Život je jednoduchší s iPhonom” a vydal aj sériu videí, v ktorých sa porovnáva s “bežným” smartfónom.

https://www.youtube.com/watch?v=8IKxOIbRVxs

Nevravíme, že to nie je pravda. Každý zo systémov a ekosystémov má svoje vlastné výhody. To, či je pre konkrétneho človeka jednoduchší Android alebo iOS je zrejme už len subjektívnou záležitosťou, pretože samotné systémy dospeli do štádia, v ktorom koncový zákazník skutočne nemá čo stratiť. Samozrejme, rozhodujúca je stále cena, a zatiaľ čo Apple väčšinu produktov predáva za prémiové ceny, vo svete Androidu sa nájde aj veľa cenovo dostupnejších alternatív.

To, či je Apple jednoduchší na používanie už od prvého spustenia je podľa nás diskutabilné a vyžaduje si komplexnejšiu analýzu používateľských skúseností. Nás preto zaujíma, čo si o tom myslíte vy? Mali ste už možnosť vyskúšať Android aj iOS? A ktorý z týchto operačných systémov sa vám zdal byť jednoduchší na používanie? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkov.

 

23.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+