Nie je to nič nevídané a ani to nemáme spoločnosti Apple za zlé. Každý výrobca láka nových zákazníkov svojim vlastným spôsobom, niekedy aj tak, že sa snaží “nováčikov” ubezpečiť, že prechod na novú platformu bude maximálne bezproblémový a rýchly. Robia to výrobcovia Android zariadení aj Apple. Ten sa najnovšie na svojich stránkach vyjadruje slovami, “Život je jednoduchší s iPhonom” a vydal aj sériu videí, v ktorých sa porovnáva s “bežným” smartfónom.
https://www.youtube.com/watch?v=8IKxOIbRVxs
Nevravíme, že to nie je pravda. Každý zo systémov a ekosystémov má svoje vlastné výhody. To, či je pre konkrétneho človeka jednoduchší Android alebo iOS je zrejme už len subjektívnou záležitosťou, pretože samotné systémy dospeli do štádia, v ktorom koncový zákazník skutočne nemá čo stratiť. Samozrejme, rozhodujúca je stále cena, a zatiaľ čo Apple väčšinu produktov predáva za prémiové ceny, vo svete Androidu sa nájde aj veľa cenovo dostupnejších alternatív.
To, či je Apple jednoduchší na používanie už od prvého spustenia je podľa nás diskutabilné a vyžaduje si komplexnejšiu analýzu používateľských skúseností. Nás preto zaujíma, čo si o tom myslíte vy? Mali ste už možnosť vyskúšať Android aj iOS? A ktorý z týchto operačných systémov sa vám zdal byť jednoduchší na používanie? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkov.
Mál som iPad Air takže áno viem aké velmi jednoduché to bolo. (Vymenil som ho za chromebook a nikdy to je jednoduchosť)
Napr.:
1. a, Video: pripojím iPad – musím nainštalovať iTunes.
b, po 15 minútach čakania (a reštarte PC po inštalácií iTunes) hľadám ikonu iPadu (nájdem ju po 3 minútach a kliknutí na všetky kontextové menu si už v úplnom zúfalstve všimnem malú ikonu iPadu)
c, musím si v zozname nainštalovaných aplikácií nájsť VLC. Prekopírovať filmy.
d, absolvovať celé hľadanie progress baru ako v kroku b. Pretože je idiotsky umiestnené mimo zorného poľa.
e, potom pri zalohovaní iPadu sa iTunes s nejakého záhadného dôvodu rozhodol že zálohovať dáta s VLC netreba a prišiel som o 30 giga videa…
Android: Ctrl+C – Ctrl+V, drop&drag a každá aplikácia, súčasná aj budúca inštalovaná tie videá uvidí…
2. Užívateľská prívetivosť: Nikdy nezabudnem keď som prvý krát otvoril Safari a tam 5 ikon.
Anonymný režim nikde (lebo musíš spraviť pinch to unzoom aby si ho našiel), nájsť na stránke zvláštne uložené pod zdieľaním. História pod troma zložkami. Mess ako prasa. Naproti tomu Chrome. Tri bodky a pod ním všetko. Moja babka to pochopí nemusí každú funkciu hľadať v inej časti aplikácii (a takto to má každá 1st app…
Oba tieto prípadu majú hodne ďaleko od blbuvzdornosti…
Uplne chapem tvoju frustraciu, lebo som zazival nieco podobne. Preto pouzivam Android. Ale ludia, ktori pouzivaju aj MacOS na PC, tento problem rozhodne nepocituju a synchronizacia, uploadovanie, downloadovanie je uplne jednoduche a intuitivne.
No a o tom to je! Macbook odpoveda na problem ktorý na Androide nexistuje.
Všetky fotky zalohované na cloude, hudba zalohovaná na cloude (nerozpravam o stream on demand, ale o mojej povodnej knižnici). knihy a PDF na cloude, všetky applikacie zalohované na Google Cloud, bez toho aby ma to stálo kvoty čokolvek s vyššie spominaného stálo čo i len korunu!
Iba sa prihlásiš do Google učtu a maš device 1:1. Nádhera
Na iOS si minieš kvotu na iCloude a si nahratý. Plať! (a zaplniť 5 GB napriklad fotkami, videami sa dá za týždeň dovolenky)
Takže ak niekto zjednodušuje iOS tak je to opať Google zo svojími bezplatnými službami. Vskutku vtipné…
Ale ved to je ten cely ekosystem. O nieco podobne sa snazi aj Google. Co myslis, preco vyvijaju Chrome OS, preco vyvijaju Android wear, preco vyvijaju novy OS, preco je tam mozno dalsich XYZ timov, o ktorych nikto nevie. Google chce minimalne to iste, co robi Apple, co chce robit aj Microsoft. Nevyhneme sa tomu.
Ekosystém nie je zlý. Práve naopak. Ale je rozdiel, keď človeka lákaš na výhody (príď a môžeš použiť aj toto) a keď človeka do ekosystému nútiš (príď, lebo náš HW/SW si s ničím iným nerozumie). A povedzme si otvorene, Apple je určite fajn, ale je to aj poriadne drahé rozhodnutie.
Zase nepreháňajme. Apple synchronizáciu rozbehas aj na iných OS, len ide o to, že nebudeš mať všetky vymoženosti, ktoré ponúkajú pre svoj OS.
Synchronizáciu rozbeháš, ale používal si niekedy iTunes na Win? To je fakt tragédia. A to myslím v maximálnom význame, pretože tak zlý kus SW som ešte nevidel. A tam celý používateľský zážitok končí.
Ak som ta zmiatol tak sa ospravednujem. Prave ekosystem Google je pre mna jeden s najvyznamnejších dôvodov prečo Android. (Ja osobne som masínym použivatelom Google produktov: Sám vlastním okrem mobilu aj Wear, Android TV, chromecast, chromebook, či použivam Google Play Music, Google Disk, či Google Fotky alebo Google docs namiesto Wordu). A ako jediný je lacno a lahko dostupný (bezplatný neobmedzený cloud možeš mať už teraz ak vieš tie spravne hinty) a nie je obmedzený na OS, ale práve Apple znemožnuje (a zťažuje flow).
Napriklad Chrome si síce stiahnem, ale potom linky sa otvaraju v Safari, alebo v FB app, či Messenger app. Potom si chcem prečitať članok čo som tehdá čítal a nie je v historii. Na zabitie. Nehovoriac o tom, že 4 krát iné rozhranie je použivatelská smrť.
Používam Mac OS už nejaký ten Piatok a nikdy som sa nestretol s popisovanymi problémami.
Hej a čo tak dostať video do telky starej telky? Riešenie na iOS stojí 150USD (a na slovensku nevie Voice control).
Riešenie na Android, či Win od 35 USD!
S týmto čo som popísal vyššie si taktiež nestretol??
Napriklad Chrome si síce stiahnem, ale potom linky sa otvaraju v Safari, alebo v FB app, či Messenger app. Potom si chcem prečitať članok čo som tehdá čítal a nie je v historii. Na zabitie. Nehovoriac o tom, že 4 krát iné rozhranie je použivatelská smrť.
Takže zase riešime cenu? Len aby som vedel.
Jednoducho nemám potrebu používať iný prehliadač ako safari. A áno, nestretol som sa s týmito problémami.
Čo mi však vadí, že má stavias do pozície, že mám povedať, že je niečo lepšie ako druhé a to má nezaujíma. Takže pekný deň.
No cena je dôležitá, ak rozprávame o Tom že život je jednoduchší s iPhonom. Určite je užívateľsky prívetivé, keď chceš len ukázať kamošom fotky s dovolenky na telke a stojí ťa to pár korún… obzvlášť ak máš novú telku a máš tam Android TV. Neriešiš nič. Ak máš starú telku v obývačke tak dve Apple TV je 300 USD! Ak potrebuješ zrkadlit len obraz, potrebuješ 150USD. No nie je jednoduchšie mať krabičku za 35 USD?? Je jednoduchšie dať 35 ako 150. A áno vtedy cena hrá rolu. Ak mi obyčajné castenie komplikuje.
Pokiaľ ide o Safari, tak len 8% užívateľov má iPhonu má súčastne aj MacBook (štatistika s konca 2015, dnes to môže byť viac, alebo menej ale nič aktuálnejšie som nenašiel??) Pre 92% užívateľov je komplikovanejšie robiť si poriadok v histórii prehliadača alebo v zalozkach.
A že život s iphonmi je jednoduchší :D
Moj prvy sok s iphonom bol, ze ked som si ho kupil a chcel som ho vyskusat, tak som nemohol, lebo som nemal volnu SIM kartu a bez nej si clovek ani neskrtne. To sa pri Androide nestava… -)
Postupne prichadzali dalsie soky – praca s PC, s uloziskom (a s jeho zdielanim medzi appkami), s (ne)upravou prostredia, nemoznost nastavit hlasitost budika nezavisle od hlasitosti zvonenia, chybajuce appky, dokonca som ho musel parkrat restartnut, sem tam sa aj zasekal (tel. zoznam), tiez sa mi stalo, ze chybalo tlacitko back (appka neumoznila navrat o krok spat a ostaval mi iba Home button do menu), atd.. atd… na druhej strane uznavam, ze appky su svizne, dobre foti a ma kvalitnu konstrukciu…
Dobre foti ? Toto si snad nenapisal.
Napísal a ? Vrámci mobilných telefónov určite, nepísal som o zrkadlovkách…
Si sa zrazil s konim potom :-D ved ip 7 dopadol v hodnoteni fotaku tak ako starucka S6 tak neviem o com tocis :-D
No a? Veď aj staručká S6 fotí na pomery mobilov obstojne. Len si daj do Google niečo ako “Best smartphone camera” a v každom jednom rebríčku máš iPhone.
Je mi uplne sum a fuk, aky OS kto pouziva. Dokonca ho ani nechcem porovnavat, ze ten je lepsi preto a preto. Ale jedna vec mi neskutocne vadi, pokial redakcia este v roku 2017 pise taketo dristy:
“Samozrejme, rozhodujúca je stále cena, a zatiaľ čo Apple väčšinu produktov predáva za prémiové ceny, vo svete Androidu sa nájde aj veľa cenovo dostupnejších alternatív.”
Vela cenovo dostupnych alternativ ku vlajkovym lodiam Apple od vyrobcov ako Samsung, LG, HTC a pod. s “nepremiovou” cenou nenajdeme. Ceny sa minimalne vyrovnali…
a keď už tak aj iOs sa dá zohnať s primeranou cenou viď iPhone se
Ano a dostanem krpatu hnusnu este k tomu bielu placku. Android mam rad aj pretoze je z coho vyberat. A mozem si kupit daco co sa mi paci.
Zase subjektivna vec, tebe sa nepaci, inemu ano.
Nejde len o vzhlad ale aj o velkost. Nie kazdy chce nieco mensie.
Ja som nikde nepisal o vzhlade. Ide o to, ake mas preferencie, co ti penazenka dovoli a tak dalej. Proste ovce su podla mna nie ti ludia, co pouzivaju Apple, Samsung, Adidas, Nike, ja neviem aku znacku, ale ti, co maju potrebu ostatnych presviedcat, ze tie ich znacky su najlepsie preto a preto….to su ovecky.
A ja zase nikoho nepresviecam ze iphone je zly. Proste mne len nevyhovuje nemoznost si vybrat. Mal som ipod a ano bol drahy ale vela zniesol a funguje dodnes.
šak máš možnosť si vybrať. Telefony a iPhone. Vyberaj :)
Nepochopil si to správne. Zariadenia od Apple stoja viac ako je minimálna mzda. Kto predsa len by chcel siahnuť na niečo iné ako 5 ročnú tlačidlovú Nokiu, Android ponúka možnosť. Aj v kategórií pod 200 € sa dá zohnať kvalitné zariadenie – je to alternatíva, s ktorou sa dá volať, ísť na net, hrať hry, pozerať videá, písať maily, pracovať atď. Presne to isté ako iPhone, ale možno o pár sekúnd pomalšie.
Nie, to ty si to nepochopil. Reci typu “Apple je drahy”, uz davno nie su na mieste. Nie ze by nebol, ale ostatne znacky sa mu radi v cenovej politike vyrovnali. Ak teda napises, ze si pyta premiovu cenu, tak za premiovy model. A premiovy model s Androidom, ma tiez premiovu cenu. Pokial sa bavime o znamich vyrobcoch a nie nejakych cinskych klonoch, firmach neplatiacich a nerespektujucich patenty, ci firmach neplatiacich vyvoj, iba reverzny inziniering, ktori ponukaju lacne androidy. To je bohuzial realita. Ako som napisal, nikde neporovnavam, co za danu cenu dostanes, lebo to je podla mna cisto subjektivna vec.
To, čo za danú cenu dostaneš, nie je čisto subjektívne, nakoľko veľa vecí je kvantifikovateľných – výdrž batérie, rýchlosť, dĺžka nabíjania, SOT, výkon, podpora, cena,… Dokonca aj kvalitu fotoaparátov recenzenti kvantifikujú do čísel. Neporovnávajme cenu, ale práve cenu/výkon, resp. pridanú hodnotu. Mne napríklad prinesie dodatočných 500 € za iPhone (oproti 300 € Androidu) menšiu pridanú hodnotu. To isté sa týka “prémiového” Androidu. Čiže radšej zaplatím 300 € za Android (napr. Nexus 5X), lebo mi prinesie vzhľadom na cenu najviac. A to je celé kúzlo mikroekonomickej teórie spotrebiteľa.
Rozhodne je cena iPhoneu opodstatnena. Priplaca sa kvalitu spracovania, servisu a unikatnost SW. Taktiez si dovolim povedat ze iPhone bude vzdy rychlejsi a plynulejsi oproti Androidu. Pokial teda Google nebude kontrolovt aplikacie tak ako to robi Apple. Ja do iPhoneu nepojdem pretoze neponuka moznosti ktore potrebujem. Ale inak je to solidny smartfone ktory odporucam kazdemu.
No a este placni dalsiu blbost prosim chcem sa nasmiat este viac. Chces povedat ze u iphone ti opravia vsetko a okamzite? Alebo ze ostatny vyrobcovia ta poslu niekam? Kvalita spracovania akoze androidy sa rozpadavaju v rukach ci co? SW a unikatnost je blbost android a ios sa podobaju na seba viac a viac. Len ios je blbovzdornejsi.
V amerike ak sa ti pokazí Iphone tak ti okamžite vymenia kus za kus :) lenže na Slovensku to takto nikdy fungovať nebude. ohľadom kvality spracovania.. Nepoznám žiadny smartphone s androidom ktorý by bol krajší vzhľadom ako ktorýkoľvek iphone od 5s hore. Nehovorím že androidy sa rozpadávajú v rukách, ale vybuchujú vo vreckách :D :D #S7.. neporovnávajme SW IOS s SW Android. oba fungujú na rozdieľnom princípe.
Ešte sa niekto dokáže zasmiať na to otrepanom a trapnom vtipe s vybuchovanim? A ak je pre teba iPhone najkrajší, neberiem ti to, ale zase ja osobne za seba ti vymenujem minimálne 10 mobilov, ktoré sú krajšie ako iphony ;) počnúc S8, cez Huawei nova, honor 8, HTC U11 atď atď
Nie, iPhone nechcem. Nemôžnosť si nainštalovať aplikáciu cez IPA balíček v telefóne je zarážajúca. Tak isto aj nemôžnosť posielať súbory cez BT na android zariadenia.
iphone 7 plus, len 2900 mAh batéria aj to keď sa človek ponáhľa, tak žiadne rýchlonabíjanie..doba nabitia 3 a štvrť hodiny… šialené.
tak ako sa dajú posielať súbory medzi androidom sa dajú posielať súbory aj medzi ios takže to nieje žiadna výhovorka :D
pohode instalujem IPA baličky :) je to len o šikovnosti
Normálne v telefóne si ho nainstalujes ako to funguje u androidu alebo cez iTunes v PC?
Steve Jobs vždy chcel aby jeho produkty neboli kompatibilne s inými, takže asi preto ten Bluetooth.
Tak to je potom riadny koko*.
On túto vetu povedal, keď bluetooth na svete nebol.
Papierovo má Android milón predností, silnejší hardvér atď. iPhone má svoje jasné nedostatky. Ale zárovaň ma vytáča 10x menej ako hociktorý Android. Takže s reklamou sa stotožňujem. Na druhej strane uznávam, že ľudia sú rôzni a každému vyhovuje niečo iné.
Pouzival jsem oboji a presel jsem z xperie z3c na ip SE. Tak system je to svizny, ale rozhodne ne bez lagu a dalsich opicaren. Jednoduchost je na strane ios stejne asi jako prace s app, ale ze by nic nespadlo, tak to ani omylem? Jinak mne se pracuje dobre jelikoz mam mac a ipad, tam synchro slape. Ja jsem ale uzivatel co hleda max ty 4,6 palce, takze krom tech kompaktu od sony nic nenachazim a ten posledni plastak… no nic. Udelat one plus neco kolem tech 4,5 palce tak maj vyhrano
A kupil by si to ty a dalsich 100 ludi. No otazka na zamyslenie preco este take noc nemaju.
iOs je rozhodne jednoduchší ako android a povedal by som že aj spoľahlivejší, jediné čo ma na iOs zaráža je že sa doň nedajú dať súbory ako do androidu…
Štatistiky: Android smartfóny sú spoľahlivejšie ako iPhony
22. MÁJA 2017 | SLAVO DZURIČKO
Ja hovorím z vlastnej skúsenosti nie zo štatistiky :)
To je pekné, ale výpovedná hodnota 1 používateľa a štatistiky miliónov zariadení je trochu inde :)
V čom presne je jednoduchší? Lebo ja to vnímam opačne. Ako používateľ Androidu som bol zhrozený pri pár hodinovom používaní, keď som nevedel nastaviť a vykonať niektoré veci, ktoré na Androide považujem za základnú funkciu.
“som nevedel nastaviť a vykonať niektoré veci …. základné”. No to je asi ono.
Na iPhone netreba nič základné nastavovať. Proste funguje. Android si treba vyladiť aby fungoval. či? hovadina?
Android – nie ze treba vyladit, ale je mozne si ho nastavit skoro uplne na svoj obraz – a to staci raz na zaciatku, nie stale.
Na IOS to mas, ako ti to vymysleli ujovia a tety v Apple – a to ber, alebo nechaj tak.
To teda vôbec nie je pravda. Android rozhodne netreba “ladiť”. To je na rozhodnutí každého užívateľa, či sa mu páči dané prostredie, ale nikto ho do zložitých nastavení nenúti. Jednoducho ho po vybalení z krabičky zapnem, prihlásim sa a idem. Nepotrebujem doňho ani dávať SIM kartu… Sekanie, zložité nastavovanie a podobne je len mýtus (pri čistom Androide).
Android je možné si doladiť! Ale to neznamená, že to nutné. Aj ked čas ktorý stráviš inicialnym naladením sa ti potom bude vracať dalšie 3-4 roky ( pri novom zariadení sa prihlásim a mám droid 1:1)
A ked rozpravam o nastavení zakladných vecí, tak napríklad: iOS zmena tapety – ktora ma v iOS vlastné menu. Prvýrat som išiel do nastavení -> dispej a tam nič. Takže som išiel čo! Googliť, pretože som jednoducho nečakal že medzi nastaveniami displeja nebude taká fundamentálna vec. Ak to musíš googliť – > nie je to jednoduchý dizajn.
Oproti tomu na Androide – si to viem spravit v Galerii, v priamom nastavení domovskej obrazovky a najdem to aj tam kde to logicky patrí. V nastaveniach displeja.
Nastavenia aplikácii defacto neexistuju, ale ked aj s toho žalostne malého množstva nastavení dokáže Apple spravit jeden velký “mess” zasluži si istým sposobom potlesk. Pritom by stačil jedna položka – Aplikacie a nie vytvorenie takého idiotskeho neprehladného zoznamu.
Skus si zmeniť klavesnicu na Androide a na iOS…
Skus sa odhlasiť od odberu na Google Play Music, alebo na Apple Music…
Skus spustit anonymný režim na Chrome a potom na Safari ked si to nikdy predtým nerobil…
Mám pokračovať?
Sila zvyku a priorit iba. To co je podstatne pre teba ako Androidaka nie je podstatne pre cloveka iOSkara. Treba si vybrat mudro.
Dá sa na iphoniku uz jednoducho zmenit zvonenie? Normalne som mal zvonenie v pamati a nemohol som si ho oznacit ako vyzvanaci ton. Tak s androidom to bolo jednoduchsie. Tiez mi nesli skopirovat kontakty z telefonu na sim. Tiez sa nedala poslat riadna hromadna sms ze si pooznacujem komu to chcem poslat a poslem, iba po jednom a po jednom sa dali len vymazavat kontakty. Teraz po case mam na androide navykove rychlonabijanie a to som vela krat vyuzil a zivot bol jednoduchsi… to som iba chcel tolko o tom zvoneni :-D :-D
Hej iPhone moze byt frustrujuci kedze prisposobenie a navigovanie v systeme je uplne ine a obcas ne-intuitivne voci Androidu. Rychlo nabijanie je super ale je to skvele len v tedy ak casto menis telephony raz za dva roky minimalne. Potom baterka brutalne trpi a nici sa. iPhone pomalym nabijanim vydrzi v pohode s baterkou aj 2x Tolko.
Po dlhých rokoch s Androidom, som si vyskúšal iOS na pár týždňov a možno je to len o zvyku, ale to ovládanie aplikácií mi prišlo veľmi nepraktické. Ak chceš v aplikácií ísť o krok vzad, musíš sa s palcom naťahovať do horného rohu obrazovky a takto sa preklikávať naspäť. Ďalší mínus boli pre mňa “rýchle nastavenia”. Asi tak rýchle, že väčšinu nastavení som musel vykonávať manuálne, pretože som ich po “svajpnutí” z dola hore nenašiel v menu. Čo sa týka takého toho ovládania, som zvyknutý na android a vyhovuje mi to. V každom prípade, iOS má určite oveľa lepšie zabezpečenie a vyniká v mnoých veciach. Povedal by som, že je to tak 50/50 a je to skôr o zvyku.
A hlavne o HW, keďže iOS je riadne obmedzené v tomto. OS by som šancu aj dal, ale ten fón nech si nechajú.
Co je problem s HW?
Presne. Najlepsia kombinacia by bola iOS s funkciami a moznostami Androidu. Za taky telefon by som si bol schopny priplatit.
Pre mna ako človeka ktory bol naučeny na stare PDA je najvacsim pomocnikom stylus… toho sa držim doteraz, takže jedina volba je Android, je to smutne že tak vyinkajucu vec ako je stylus vyrobcovia kaslu, keby bola aspon konkurencia na trhu, takto mam jedinu šancu ist do rady Galaxy Note o to viac som rad, že mi tato rada plne vyhovuje a ide o špičkove telefony.
iOS som mal na iPhone 5, obcas celkom svizny OS, appky som si instaloval bez problemov sam, ale vtedy to malo iOS 8 čo bola totalna katastrofa, pady aplikacii kazdy den.
iOS po 6tke mal svoje problems no. Ale myslim ze je to uz vystarane.
To že majú IPHONY slabší HWW je len kvôli tomu, že iphony tak silný HWW nepotrebujú, kedže IOS sa programuje cez úplne iný programovací jazyk ako android, takže IOS nevyžaduje tak silné parametre na prevádzkovanie. Pre to netreba odsudzovať mobil podľa HWW, ked to HWW nepotrebuje a dokáže byť oveľa rýchlejší vo výpočtoch a procesoch aj s malými parametrami …
Veľké + ma apple za to že svoj operačný systém nepredáva iným firmám a tak dokážu IOS prispôsobovať len pre seba a svoje produkty.
Ako slabší HW ? Však iPhone 7 plus je stále číslo 1 v Antutu a v Single core na geekbench bude prvý aj 2 roky ešte.
Tak vysoké skóre ma hlavne vďaka odladeniu systému, nie koli tomu ze ma silnejší HW, papierovo sú iphony o polovicu slabšie ako androidy, ale odladenim systému a tým ze je SW robený presne na daný HW sa dosahujú tak vysoké číslo a skvelý výkon
Konečne normálny koment.
Papierovo ? Študoval si informatiku aspoň trochu ? Vieš vôbec niečo o archtektúre CPU v iphone a počte tranzistorov a hrubom výpočtovom výkone ktorý tento čip dosahuje ? Vieš akú rýchlosť dosahuje ram a vnútorné uložisko na iphone ? Asi nie že… Ale trepať tu budeš jak najväčší fanboy.
A ty si študoval architektúru (aspoň to napíš správne keď už sa tu ideš hrať na pána múdreho) CPU v iPhone aj inde ako na nete? Pod teda vzdelaj nás koli čomu procesor v iPhone dosahuje také vysoké čísla hoci má napríklad menej jadier a nižšiu frekvenciu ako v androidoch keď teda systém s tým nemá nič spoločné. Pretože miesto normálnych komentov sa tu na všetkých vytahujes a píšeš tu ako brat steva jobsa a ver mi, ja sa z teba nedoserem a môžeš sa natrcat v tom zrkadle ako chceš, takže nabudúce ak nemienis napísať normálne niečo, tak mne osobne neodpisuj nič ty fanboy
Až s príchodom SD 835 sa doťahuje počet tranzistorov na samotný čip. A10 fusion od Apple má 3,3 miliardy tranzistorov a SD835 má mierne nad 3 miliardy.
No vidíš to je už rozumnejsi koment ako každému hovoriť ze trepe a podobne. Nemám to až tak nastudovane aby som mohol potvrdiť alebo vyvrátiť tvoju teóriu preto to beriem a dakujem za info
A10 fushion CPU ma 3,3 miliardy tranzistorov na samotný čip. SD 835 sa mu až teraz vyrovnáva z časti s niečo cez 3 miliardy tranzistorov na plochu čipu.
Adam Benko, ty máš nejaký divný antutu. ja mam aktuálny geekbench aj antutu, iphone je treti, prva je Nokia v obidvoch tak netrep.
Aká Nokia ? Žiadna Nokia ktorá sa predáva ešte nemá SD835 takže netuším o čom trepeš.
Mam 6s plus a po prechode z Note 3 android už nikdy viac. iPhone proste funguje. Kto nemá, nepochopí.
Asi tak. Kto nema nepochopi. Ale napriklad ja mam skusenost s iPhone a obcas tam nejaka ta funkcia chyba z Androidu. Ale su to drobnosti. Mainstream zakaznik by mal rozmyslat furt na prvom mieste s iPhonom pokial ma na to peniaze.
VOBEEEC mal som vela fonov s androidom aj nejaky ten iphone… a hlavne som bol hejter samsungu. minuly rok som si kupil s7 a mozem povedat ze ma milo prekvapil. som mega spokojny. takze ,,iphone proste funguje” hahahah mozem napisat ze s7 proste funguje… a mozno mam stastie na dobry kus. peace
Obidva sistemi majú svoje pre aj proti pri appli ke to bezpečnosť nakoľko nema suborovi sistem pri androide možnosť lahko sa ku všetkemu sostať Volba je len na vás.
“suborovi sistem” si zabil
Musí tak naschvál písať. Jedine, že by mal tak 8 rokov.
Volba je skor na cloveku. Ci chce vzhlad, dizajn, image a jednoduchost co 100% funguje s IOS alebo chce funkcie, najnovsie technologie s moznostou obcas vypadku s Androidom.
Mal som asi 14 androidov a 3 iPhony. Prostredie mi vyhovuje z iPhonu, ale funkcie a ovladanie z androidu. Nastastie prisli na SK trh znacky, ako Huawei, ktore sa prostredim priblizuju iPhonu a je to Android. Takze pre mna zlata stredna cesta. Mimo ine rychlostou su na tom vacsinou rovnake ako android, ak nahodou nie rychlejsie. Neidem na telefone riesit kvantovu fyziku, aby som potreboval rychlost ako blesk.
Pravda, tiez zalezi co cloveka zaujima a co nie. Ci cloveka zaujima ako presne na pixel pekne su tie aplikacie a ci niekde nestratis frame-rate pri animacii. Super high end Android telephony na ktorych clovek pouziva len overene a dobre napisane aplikacie sa velmi lahko vyrovnaju iPhoneu. Ale Bohuzial musim povedat ze iPhone ma tych kvalitnych a unikatnych aplikacii daleko viac a vydrz baterky je tiez o uroven vyssie.
Práveže, keď človek potrebuje špecialitky, tak ich nájde skôr pre android. Napr. som súrne pracovne potreboval SSTP VPN a to som našiel len pre Android. Alebo špeciálne klávesnice (aj samotný SwiftKey je pre ios iba slabý odvar toho androidieho).
iPhone specialitky su skor dizajnoveho typu. Krasa namiesto moznosti.
A keď potrebuješ výdrž, kúpiš si android s 5000, či 6000 mAh batériou a žiaden iPhone sa nechytá na takú výdrž.
Android s 5000 ci 6000 mAh je bud cinsky smejd alebo si musis kupit nejaky cover co tvoj telefon urobi vacsim. Alebo uz neviem o nejakom high end flag shipe ktory by konkuroval iPhone a mal taku vydrz. iPhone ma v pohodicke 10hodinovu on screen time vydrz. na to potrebujes minimalne tych 4 az 5 tisic mah v androide
No ja mám za sebou dva iPhony a množstvo androidov od strednej triedy až po vlajkové lode. Aby som bol nestranný nebudem spomínať značky ale systémy. Prechod z jedného systému na druhý je pre obe strany proste šok. Užívateľ androidu bude znechutený nad nudným a dosť obmedzeným prostredím iosu a nepomôže ani jeho rýchlosť. Vyladenosť iosu skončila odchodom Jobsa a ani dizajn zariadení moc nenapreduje. Pre mňa bolo nepochopiteľné, že z telefónu za 700eur nie je možné odoslať fotku cez bluetooth a extrémne oddelenie systému od aplikácií. U prechodu užívateľa iosu na android je to hlavne šok toho množstva úprav a možností, ktoré tento systém nielen ponúka. Pravdou ale je že nie je nevyhnutné android upravovať. Od verzie 5 je telefón po zadaní konta pripravený. Teraz mám verziu 7 a tá je už fakt odladená aj v rýchlosti i v spotrebe. Práve spotreba je vec ktorá je u iosu perfektná. Ak mi vydrží iphone dva dni v prvý deň tak aj po pol roku rovnakého používania je spotreba skoro totožná. U androidu to bola doteraz tak trochu lotéria. Raz za čas zostal v pozadí bežať plávajúci proces a z dvoch dní bol zrazu ledva jeden až po reštart. Toto je už v 7čke ošetrené. V tejto dobe sa nedá povedať ktorý systém je lepší. iOs pochytal pár bugov Android je masový systém a veľmi záleží od výrobcu zariadenia ako ho odladí. No a na záver – pri výbere wifi u iPhoneX 3 kliky u SamsunguX 2 kliky. Fakt ten jeden klik znepríjemní život? Kašlať na imidž počúvaj smäd a ber čo viac sedí v ruke….
Velmi pekne napisane. Spomenul som v prispevku vyssie preco iPhone aj po viac rokoch funguje s baterkou a vydrzou tak dobre. A to sandboxovonie aplikcii napomaha tiez k lepsej baterke a zabezpeceniu systemu nez ma Android. Je fakt ze iPhone je ako perfektne ostry scalpel ale Android je ako perfektne pripraveny Svajciarsky noz. To posielanie cez Bluetooth je uz taka zastarala doba ako prehodzovanie fotiek do PC cez kabel. Dnes je to vsetko cez WiFi a cloud.
Bluetooth nie je ani zďaleka zastaralý. Fakty: Apple slúchadlá fičia cez BT, prenosné reproduktory taktiež :). S tým wifi a cloudom aj máš i nemáš pravdu. Áno sú to technológie budúcnosti, no ale….. už si skúšal poslať fotku z dropboxu človeku čo fičí na onedrive? Ten si nové konto kôli tomu robiť nebude. Keby sme všetci používali dajme tomu iba disk google (inak totálne nepohodlný) tak by to bolo fakt easy. Problém je že to sa nestane. Najčastejšie používaš ten cloud kde máš najviac priestoru. No a posielanie cez WiFi je naozaj super medzi rovnakými výrobcami. Apple to má už roky. Samsung taktiež, no keď som to hľadal na nexuse…..nie nie veru nie je to základná funkcia ale dá sa stiahnúť apka tretej strany. Hmmm vyššie som čítal o bezdrôtovom nabíjaní a nakoľko sa lithiové batérie nerátajú na cykly ale hodiny, je to viac menej jedno. Výstupné napätie a prúdy sú rovnaké a vstup je kontrolovaný elektronicky nielen procesorom ale po novom aj dodatočnou elektronikou. Čo som chcel povedať je je to že ja bez toho nedokážem fungovať. Ja ani pomaly neviem čo nabíjanie cez kábel je. Bezdrôtové nabíjanie je nenormálne návykové a šialene pohodlné. Toto je budúcnosť. Pokiaľ viem Apple testuje nabíjanie cez wifi. Dúfam že úspešne.
Rozumiem. Hej mas pravdu. Napriklad to posielanie cez bluetooth je zastarale som myslel. iPhone pre iPhone ma jednoduchy AirDrop. Android ma len ten bluetooth. Ale medzi Androidom a iPhone nemas sancu si poslat fotku len tak lahko. Jedine cez apku alebo keby obaja mate Google Photos nainstalovane a zdielane priecinky. To bude asi riesenie.
Používam oba systémy. Obchod play na androide je oveľa lepšie spravený ako na IOS. Na apple musím vedieť presne čo hľadám, inak bez šance, apky nemajú skoro žiadne recenzie. Prvý krát som ani nevedel ako si to mám nainštalvať, priebeh inštalovania je tiež blbo vymyslený. Apky sa inštalujú dlhšie ako na androide. Vytáča ma facebook, ten si radšej zapnem na telefóne s androidom. Keď nemám plný signál wifi, tak sa tak spomalí, že ledva ide.
Počuj, len ma tak zaujíma jedna vec, pretože to z tvojho príspevku nie je jasné. Ty si otvoris nejaký app store a tak začneš hľadať, čo by si možno chcel nainštalovať, alebo ho otvoris, lebo vieš čo chces, ale nie si to schopný nájsť?
Dobra otazka hehe
Iphone bol ten čo určuje trendy, nové veci. V poslednej dobe sa len doťahujú. Rýchlonabíjanie, bezdrôtové nabíjanie, dualny foťák, vodeodolnosť, o dual sim a pamäťovkách ani nesnívajú. Nič v zlom, ale SE vyzerá ako spred piatich rokov. Chýba nejaká výnimočnosť, nadčasovosť.
Mozno ano, ale nie kazdy potrebuje / vnima tech trendy co sa deju vo svete. iPhone co robi robi na 100%. Android a ta vodeodolnost je of telefona k telefonu ina. Pamatovky tiez nepodporuju presunutie vsetkych aplikacii ale iba niektorych. Rychlonabijanie poskodzuje na dlhe trate baterku a preto iPhone je dobry aj po tych 4 rokoch zatial co Android uz po 2 rokoch citis ze baterka zaostava. Bezdrotove nabijanie je zatial len taka gimmick featurka. Pokial sa bude dat telefon polozit len na stol dajme tomu 50 cm od zdroja nabijanie tak to by bolo skvele.
iPhone 7 plus ma duálny fotoaparát aj vodeodolnosť. Si trošku pozadu.
Mam skusenosti a Iphone nieje mobil a patri do kosa
Súhlasím iPhone nieje len mobil je niečo viac. Moja skúsenosť . Určite iPhone . Android je strašne univerzálny kým iPhone má všetko site na mieru
Myslel som to stylom ze patri do kosa a urcite nieje viac ako mobil na zahodenie
Zas len prazdne slova.
Suhlasim, iPhone je ako spravne na mieru usity oblek. Android je ako sako co beries denne do prace.
A ked to nie je mobil tak co to je? :D Napisal si prilis malo. Skus opisat co je take zle na iPhone
ja by som na prvom mieste porovnal zivotnost telefonov – cize ako dlho dostava ten ktory model od uvedenia na trh aktualizacie.. ios okolo 4-5 rokov a android konci okolo 2 rokov, teda ak vobec nejaka aktualizacia pride, alebo mate nejaky android na ktory vam vyrobca poslal aktualizaciu aj po 4 alebo aspon 3 rokoch zivota? a ako rychlo vyrobca android telefonu reaguje so zaplatami na vazne bezpecnostne chyby?
osobne mi ide najma o bezpecnostne aktualizacie – novsia verzia systemu je len plus.
Pri rychlosti vyvoja android platformy su updaty po 3 rokoch mozno zbytocne. Pri hw narokoch systemu si neviem predstavit, ze by nejaka trhovo velka skupina ludi, pouzivala android telefon viac ako 3 roky.
Bezpecnostne aktualizacie sa pushuju do Android telefonov pravidelne viac nez OS aktualizacie. Takze tam je to oukej. Samozrejme tiez zalezi ze aky vyrobce. Pri iOS to mas zarucene na 100% minimalne tie 4 roky co je parade.