MojAndroid

Nemožné sa stalo skutočnosťou. Nové úniky telefónu iPhone 13 naznačujú, že vznikne spolupráca dvoch amerických gigantov, Apple a Google. Verili by ste tomu? Mnohí z vás určite nie. Vlastne sa tomu nechce veriť ani nám. Prečo by to v Apple vôbec robili?

Prinesie iPhone 13 vlastnosti z prémiových Android smartfónov?

Z našej redakcie unikli na internet fotografie, ktoré ukazujú vlastnosti nového iPhone 13. Ten údajne konečne prinesie to, čím disponujú viaceré špičkové modely s operačným systémom Android. Pripravovaná novinka dostane k okrajom zahnutý displej, konečne aj s vyššou obnovovacou frekvenciou. Kvôli tomu sa ovládacie prvky presunuli viac k zadnej strane zariadenia.

Veľký výrez, ktorý bol dávnejšie terčom posmechov, sa zmenšil a presunul k ľavému okraju obrazovky. Ukrýva dva “selfie” fotoaparáty a potrebné senzory na rozpoznávanie tváre.

Fotografie smartfónu naznačujú, že používateľ bude mať na výber, ktorú verziu Androidu bude chcieť na zatiaľ nepredstavenom iPhone 13 používať. Obrázkami sú potvrdené verzie Android 2.3 Gingerbread, Android 4.1 Jelly Bean, Android 7.0 Nougat, ale aj najnovší Android 11.

Veríme, že bude možná inštalácia prakticky ktorejkoľvek edície nášho obľúbeného, mobilného operačného systému. Praví fanúšici značky sa však budú spoliehať na iOS, ktorý samozrejme príde nainštalovaný v základe. Šepká sa, že variant iPhone 13s Pro Plus Max Ultra 5G M1 bude podporovať aj inštaláciu operačného systému Windows 95.

Možno ste si všimli, že nami vymyslený iPhone 13 má po stránke prevedenia mnoho podobností s Huawei Mate 40 Pro. Dôvod vám už asi bol jasný od samého začiatku článku, reagujúceho na prvý aprílový deň.

1.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+