MojAndroid

Nový iPhone 12 už klope na dvere a s ním aj prvé prieskumy. Podľa informácií na webe phonearena.com, prebehol len nedávno prieskum, ktorý zisťoval, či by používatelia vymenili svoj Android smartfón za iPhone 12 a prečo.

iPhone 12 by mohol byť novým bestsellerom od Apple

Spomínaného prieskumu sa zúčastnilo 2057 respondentov z USA, ktorí vlastnia smartfón so systémom Android. Prvou otázkou bolo, či by pri vyberaní nového smartfónu brali do úvahy aj iPhone 12. Z grafu je jasne vidieť, že len 33,1 % opýtaných by pri kúpe zvážilo aj iPhone 12. No aj to je pre nový smartfón úctyhodné, keďže v prepočte by si Apple na svoju stranu stiahol 680 zákazníkov, ak by sa teda preň naozaj rozhodli. Tento údaj by pri väčšej vzorke znamenal pochopiteľne aj väčšie číslo.

iPhone 12 anketa 1

Nový iPhone 12 príde na trh v troch veľkostiach s čipsetom A14 Bionic. Najvyššia a najdrahšia verzia smartfónu bude vybavená trojicou fotoaparátov a LiDAR skenerom. OLED displej by mal byť samozrejmosťou.

Je jasné, že iPhone neponúkne funkcie, ktoré poznáme z Android smartfónov, ako napríklad vysokú obnovovaciu frekvenciu displeja a čítačku odtlačkov prstov pod displejom. Preto je na mieste otázka, z akého dôvodu by používatelia prešli na iPhone 12.

iPhone 12 anketa 2

Z prieskumu vyplýva, že to nie je samotný smartfón, ktorý používateľov láka, ale systém iOS. Až 55,9 % respondentov by kúpu zvážilo najmä pre dlhú systémovú podporu. Ďalším dôvodom, ktorý zvolilo až 48,8 % respondentov je lepšie zabezpečenie súkromia.

Prečo nový smartfón od Apple zaujal aj používateľov Androidu?

Okrem dôvodov a štatistík spomenutých vyššie, sú hlavným lákadlom kompaktné rozmery najnižšieho a najlacnejšieho modelu iPhone 12 mini s 5,4 palcovým displejom. Jeho lákadlom je aj cena, ktorá by sa mohla pohybovať okolo hodnoty 649 USD.

Na koniec je treba brať do úvahy fakt, že prieskum bol vykonaný len na malej vzorke používateľov. Preto je jasné, že ak by respondentov bolo viac, mohli by sa čísla radikálne zmeniť. Je z neho ale vidieť, že softvér, bezpečnosť a kompaktnosť sú hlavnými kritériami pri kúpe smartfónu.

Náš tip
Google Pixel 5 a 4a 5G: Nové Pixely prekvapia cenou a aj slabším výkonom

9.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+