MojAndroid

Naše Android auto Peugeot 308 sme na niekoľko týždňov skrášlili držiakom pre smartfóny. iOttie Easy View Car Mount nám slúžil na cestách po Slovensku, pričom nás nesklamal v takmer žiadnej situácii. Napriek jeho nesporným výhodám sme ale našli aj niekoľko nedostatkov. Všetky naše dojmy nájdete v nižšie písanej recenzii.

drziak-iottie-6

Smartfóny už so sebou nosíme všade, pričom jednou z často využívaných funkcií sa stala práve navigácia. V aute ale nemôžete zariadenie držať v ruke, a tak ho vložíte do stojanu pripevneného o palubnú dosku alebo sklo. Držiak iOttie Easy View Car Mount je jedným z univerzálnych riešení ako svoje mobilné zariadenie používať počas šoférovania. Vďaka podstavcu s lepivou podložkou, ktorá je doplnená aj o zámok proti odpadnutiu, drží dobre na každom povrchu. Jeho výhodou je tiež možnosť opätovného použitia, nakoľko je lepivá podložka umývateľná vodou. My sme pre tento držiak našli umiestnenie na palubnej doske po pravej ruke šoféra.

drziak-iottie-1

Konštrukcia držiaku je vyrobená z plastu a ponúka otočnú hlavicu. Uchytené zariadenie dokážete vďaka guľovému kĺbu v zadnej časti otáčať o 360°, pričom ho môžete v prípade potreby nakláňať aj dopredu alebo dozadu. Vnútorná časť držiaka je “vystlatá” gumou, takže je zariadenie pekne uchytené aj v tomto smere. Ramená, ktoré zariadenie držia, majú rovnako gumenú výstelku, takže sa nemusíte báť ani poškriabania. Z našej skúsenosti drží smartfón v držiaku perfektne a ani raz sa nám nestalo, že by nám zariadenie vypadlo alebo sa čo i len posunulo.

drziak-legenda

Aby nám zariadenie nezavadzalo vo výhľade na vozovku, tak sme ho po väčšinu času ukladali do polohy na šírku. Jednak sme mali lepší výhľad, a navyše sa pri tejto polohe lepšie používa aj navigácia. Zariadenie do držiaku upevníte medzi 2 ramená, pričom jedno z nich je posuvné. Držiak dokáže uchopiť zariadenia so šírkou od 5,08 do 7,6 centimetra, pričom sme počas testovania nemali problém s uchopením smartfónov Nexus 5, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S4, HTC One či HTC One M7.

Celkovo môžeme stojan iOttie Easy View Car Mount označiť za veľmi praktický a dobre spracovaný. Zaujme vás nielen konštrukciou, ale aj celkovým riešením uchopenia. V neposlednom rade je dôležitá jeho cena, ktorá je v internetových obchodoch stanovená na hodnotu približne 20 . Menšie výhrady máme k používaniu držiaku počas jazdy – jednou rukou sa zariadenie vyberá veľmi ťažko. Pri zmene polohy je tiež nutné kĺb zo zadnej strany povoliť a po zmene následne zatiahnuť. Sú to ale drobnosti, ktoré možno ani nebudete brať ako nevýhodu.

Príslušenstvo nám na test zapožičal internetový obchod Sunnysoft.sk.

24.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+