MojAndroid

Obchod s aplikáciami pre zariadenia spoločnosti Apple je nepochybne plný kvalitných titulov, obchod Play od Google sa však kvalitou aj množstvom aplikácií naň pomerne rýchlo dotiahol. Stále sa však nájdu aplikácie a hry, ktoré na Androide nenájdete alebo trvá niekoľko mesiacov od ich uvedenia na iOS, aby sa konečne objavili aj v oficiálnom obchode Play. S takýmto problémom sa rozhodli popasovať študenti Kolumbíjskej univerzity v projekte s názvom Cider.

Cider je nová architektúra, ktorá pridáva novú úroveň kompatibility operačného systému a je schopná spustiť aplikácie z iOS na Androide. Nevyužíva sa pritom virtuálne zariadenie, ktoré by iOS emulovalo, ale nová adaptačná technika, ktorá doslova oklame iOS aplikáciu, že beží na iPhone alebo iPade. Samozrejme projekt je zatiaľ len vo svojich počiatkoch a nedosahuje 100% výsledky. iOS aplikácie nemôžu napríklad pristupovať k väčšine senzorov a konektivite, ako napríklad k GPS a internetovému pripojeniu. Ostatné aplikácie, ktoré ich však ku svojmu fungovaniu nepotrebujú, by mali fungovať. Ako? Pozrite si nasledovné video, ktoré demonštruje spúštanie iOS aplikácií na Nexuse 7.

Samozrejme, nečakajte, že v blízkej dobe budete môcť spúšťať iOS aplikácie len tak na Androide. Okrem technických sú tu totižto aj legálne prekážky.

Zdroj: xdadevelopers, 9to5mac

14.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+