MojAndroid

Je nad slnko jasné, že trh s hernými zariadeniami bol vždy lukratívnym odvetvím. Vďaka iOS a hlavne Androidu sa však tento segment prepracoval za posledné dva roky na špičku. Herné zariadenie v podobe Android smartfónu alebo iPhoneu, priamo vo vrecku, jednoducho nemôže byť zlým riešením. Agentúra Flurry Analytics sa zamerala teda priamo na štúdiu, ktorej výsledky sú priam ohromujúce.

Veľký výber hier a pomerne nízke ceny do 0,99 USD vystrelilo v tejto kategórii Android a iOS (Apple iPhone, iPad a iPod Touch) na vrchol a trhový podiel by v tomto segmente mal tento rok podľa odhadov byť na úrovni na 58%. Nintendo by sa malo umiestniť podľa odhadov na druhom mieste s 36 %-tným podielom a Sony PSP získalo 6 %-tný podiel.

Nintendo stratilo polovicu svojej trhovej hodnoty za dva roky

Keď sa obzrieme do minulosti, Nintento kraľovalo segmentu hier na prenosných zariadeniach ešte dva roky dozadu a so 70 %-tami jednoznačne patrilo k neporaziteľnej jednotke na trhu. V tom čase bola predstavená prvý krát Motorola Droid, iPhone mal svoju tretiu sériu a iPad ešte neexistoval.

Zatiaľ, čo odhad zárobkov pre Nintendo a Sony PSP sa odhaduje na 1,4 miliardy dolárov v tomto roku, Apple iOS a Android by mal priniesť do pokladne 1,9 miliardy dolárov v priebehu roka 2011.

Zdroj: http://www.ign.com/ , http://blog.flurry.com/

 

11.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+