MojAndroid

Inteligentné hodinky možno vídame na rukách čoraz väčšieho množstva používateľov, no nositeľné príslušenstvo stále nespravilo takú dieru do sveta, ako mnohí očakávali. Nie len, že inteligentné nositeľné príslušenstvo nie je ani zďaleka také populárne, ako napríklad smartfóny, popularita týchto zariadení klesá.

Náš tip
Vieme, ako by mali vyzerať inteligentné hodinky od Google!

V minulom štvrťroku sa totiž predalo vo svete iba iba 3,5 milióna inteligentných hodiniek, čo je 32% pokles oproti 5,1 miliónom predaných kusov v rovnakom období minulého roku. Najväčšiu zásluhu na tomto poklesu má Apple. Hoci spoločnosť z Cupertina stále vládne všetkým predajom, spoločnosť zaznamenala výrazný pokles oproti minulému roku. Spoločnosti Samsung, Lenovo, LG či Garmin zaznamenali buď nárast, alebo ostali predaje na rovnakej úrovni.

Samsung-Gear-S2-Classic

Veľký rozdiel je ale spôsobený aj tým, že vlani sa v tomto štvrťroku predávalo veľa Apple Watch, keďže šlo o horúcu novinku na trhu. Apple ale zatiaľ nástupcu týchto hodiniek nepredstavil, a tak sa to odrazilo aj na celom priemysle s inteligentnými hodinkami.

Zdroj: IDC via TechCrunch

22.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+