MojAndroid

Ponuka inteligentných hodiniek sa rozrastá o ďalší,tentoraz prémiový model. Spoločnosť MetaWatch totiž uvádza na trh svoj model Meta, ktorý sa má okrem funkcionality vo veľkej miere vyznačovať aj zameraním na dizajn a estetiku.

Metawatch Meta

Metawatch v minulosti uviedol dva modely hodiniek, Strata a Frame, pri ktorých bol dôraz kladený skôr na funkcionalitu, než na príťažlivý dizajn a používateľov, hľadajúcich módne doplnky, nezaujali. Inteligentné hodinky aj vo všeobecnosti zostávajú skôr zaujímavou hračkou, po ktorej siahajú hlavne geekovia a technologicky založení používatelia a nie milovníci módy a dizajnu. Mnohé z modelov pôsobia lacno a plastovo, skutočne zaujímavých dizajnových kúskov nájdeme na trhu len zopár, napríklad Hyetis Crossbow, o ktorých sme v minulosti tiež písali.

Náš tip
Hyetis Crossbow sú prvé inteligentné švajčiarske inteligentné hodinky od Swiss

MetaWatch sa so svojím novým modelovým radom Meta snaží vyplniť práve túto dieru na trhu. Ich dizajn navrhol Frank Nuovo, ktorý v minulosti pôsobil v spoločnostiach Vertu a Nokia, dokonca aj na poste viceprezidenta a šéfdizajnéra. Pri hodinkách Meta nebude núdza o kvalitné materiály (kov či kožené remienky) a ani precízne ručné spracovanie. Výrobca si podľa vlastných slov dal záležať aj na pohodlnom nosení.

Dizajnér Frank Nuovo
Dizajnér Frank Nuovo

 

Modelový rad Meta bude obsahovať viacero farebných a dizajnových variantov a hlavne nový typ displeja. Staršie modely výrobcu totiž obsahovali nízko kontrastný displej s malým rozlíšením, ktorý bol v hodinkách Meta nahradený kvalitnejším displejom, založeným na technológii elektronického papiera (podobný nájdeme v známych hodinkách Pebble). Vďaka tomu by mal byť dobre čitateľný v exteriéri, s čím mali staršie modely problém.

Samozrejme, pri inteligentných hodinkách je veľmi dôležitá ich softvérová výbava a v tomto smere je spoločnosť MetaWatch dosť skúpa na slovo. Zmieňuje sa len o fakte, že hodinky umožnia používateľom viac sa zamerať na svoje prostredie a ostatných ľudí, než na svoje mobily. Je teda možné, že sa bude jednať o samostatne fungujúce zariadenie a pokročilé možnosti prepojenia a ovládania smartfónu nebudú podporovať. Hodinky by mali byť dostupné na jar za zatiaľ nezverejnenú cenu.

Zdroj: theverge.com

6.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+