MojAndroid

Nová podprsenka Incredible od renomovanej značky Victoria’s Secret nie je iba ďalším luxusným kusom dámskej bielizne. Ide totiž o moderné nositeľné zariadenie s pokročilou technológiou, ktorá umožní použitie so srdcovým monitorom a jednoduché kontrolovanie a zaznamenávanie vášho srdcového tepu. Podprsenka je zaujímavá tým, že elektródy určené na monitorovanie srdcovej aktivity sú zabudované vo vnútri a na prvý pohľad sa tak nijako výrazne neodlišuje od iných kusov športovej spodnej bielizne. Podprsenka sama o sebe však neobsahuje srdcový monitor, no podľa výrobcov bude kompatibilná so všetkými takýmito populárnymi zariadeniami na trhu.

victorias-secret-bra

Otázne zostáva, nakoľko pokročilá technológia sa v tejto podprsenke za 75$ nachádza. Je zrejmé, že bielizeň bude často nasiaknutá potom a následne ju bude nutné prať, čo nie sú zrovna ideálne podmienky pre technologické zariadenia ukryté vo vnútri. Výrobcovia na to ale určite mysleli, no zatiaľ nie je zrejmé, ako bude celý tento systém fungovať. Podprsenka bude k dispozícii v ružovej a šedej farbe. Agentúra Gartner uverejnila svoju analýzu, podľa ktorej majú podobne fitness nositeľné zariadenia oveľa väčší potenciál rastu, ako ostatné nositeľné technológie. Agentúra odhaduje, že množstvo predaného inteligentného ošatenia stúpne z 0,1 milióna v tomto roku na 26 miliónov v roku 2016. Ak tomuto trendu budú pomáhať atraktívne modelky z Victoria’s Secret, trúfame si povedať, že toto číslo môže byť ešte vyššie.

Zdroj: Victoria’s Secret via engadget, TechCrunch

27.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+