MojAndroid

Všetky doposiaľ používané mobilné SoC od spoločnosti Intel, boli jednojadrové a v porovnaní s konkurenciou, neposkytovali dostatočný výkon pre high-end zariadenia. Na veľtrhu CES 2013 však bol predstavený nový dvojjadrový čip s označením Clover Trail+, ktorý by mal, spoločne s technológiou HyperThreading, priniesť veľmi pôsobivé výsledky. Podľa informácií priamo od Intelu, Mike Bell a Hermann Eul z vedenia spoločnosti, predstavia 25. februára najnovšie zariadenia s týmto procesorom, na kongrese MWC.

Intel dvojjadrove procesory

Súčasťou stratégie Intelu je poskytovať výrobcom aj naďalej lacnejšie riešenia v podobe nových procesorov Lexington, ktoré sme už mohli zazrieť v smartfóne Acer Liquid C1. Avšak, je vynikajúce pozorovať snahu pretlačiť sa smerom hore a poskytnúť riešenia aj pre zariadenia vyššej triedy. Aby sa Intel dostal na vrchol potravinového reťazca, bude sa musieť popasovať s jednotlivými výrobcami Android zariadení a odlákať ich od populárnejších SoC, napríklad od Qualcommu. Ako sa mu to podarí sa pravdepodobne dozvieme počas predstavenia, kde by mala spoločnosť prezradiť aj svoju novú stratégiu do budúcnosti.

Zdroj: pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+