MojAndroid

Okrem vývoja nových čipov pre mobilné zariadenia venoval Intel svoj čas aj do návrhu inteligentného náramku s názvom MIKA – “My Intelligent Communication Accessory”. Od ostatných zariadení, ktoré už na trhu vystupujú sa bude odlišovať hlavne svojim konceptom. Bude totižto určený výhradne pre ženy, konkrétne tie, ktorým nerobí problém zaplatiť za luxusný náramok sumu približne 1000 dolárov.

Spoločnosť Intel prisľúbila, že zverejní viac informácií niekedy v októbri, takže detaily sú zatiaľ len veľmi strohé. Z toho čo vieme, môžeme spomenúť prítomnosť 3G modemu, vďaka ktorému bude náramok vystupovať ako samostatné zariadenie, nezávislé od prepojenia so smartfónom. Náramok bude schopný na svojej zaoblenej dotykovej obrazovke chránenej zafírovým sklom zobrazovať SMS správy, pripomienky z kalendára či notifikácie zo smartfónu.

Náramok MIKA bude podľa informácií priamo od spoločnosti odhalený na tohtoročnej módnej udalosti Opening Ceremony Spring/Summer 2015, ktorá sa bude konať v New Yorku. Náramok je možné označiť za špecializovaný módny doplnok, ktorý určite nenaberie masový záujem na trhu. Výrobca sa však snaží presadiť nositeľné zariadenia v módnom svete, na čom sa podieľajú aj ostatné spoločnosti, ako Google alebo FitBit.

140807_Collier_Schorr_Opening_Ceremony_Shot3_263_07_RGB

Zdroj: Intel

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+