MojAndroid

Výstava MWC 2012 priniesla niekoľko čipov značky Intel, ktoré sa majú dostať do mobilných zariadení v dohľadnej dobe. V dnešnej dobe sú to najmä Qualcomm a Nvidia, ktoré dominujú tomuto segmentu trhu na úrovni čipov v mobilných zariadeniach. Aj keď Intel vkladá veľké nádeje do svojich čipov pod značkou Intel Medfield, správa z DigiTimes uvádza, že procesor Intel Atom Z2460 bude dodávaný na trh v nižšej triede mobilných telefónov.

Medfield čipy spoločnosti Intel sa vyznačujú pomerne vysokým výkonom, no stále zaostávajú, keď príde na rad reč o výdrži batérie. Na túto skutočnosť upozornil aj samotný Intel a hlasom Mika Bella, generálneho riaditeľa  Intel Ultra Mobility Group,  v rozhovore pre BBC sa vyjadril: „Výdrž batérie na tejto platforme nie je najlepšia na mobilnom trhu, ale nie je to zďaleka to najhoršie.“

Správa z DigiTimes priniesla aj ďalšie zaujímavosti, ako napríklad predpokladaný fakt, že smartfóny, ktoré sa objavia na konci roku 2012 s Intel Medfield čipmi by sa mohli predávať za cenu približne 160 USD (približne 121 €). Bola by to veľmi priaznivá cena v pomere cena/výkon.

V Európe by sa mohli objaviť mobilné zariadenia s čipmi od Intelu práve u takých operátorov ako je Orange, ktorý má partnerstvo s Foxconn (hlavný partner Intelu). Prvým zariadením by mohol byť Orange Santa Clara.

Zdroj, foto: DigiTimes

22.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+