MojAndroid

Inteligentné hodinky sa pomaly stávajú novým hitom moderných technológií. Hoci ich populárnosť ešte ani zďaleka nie je na takej úrovni ako u smartfónov, pomaly ale isto sa dostávajú do povedomia ľudí. Výrobcovia neustále vylepšujú ich funkčnosť a konštrukčné vlastnosti, pričom už teraz máte na výber medzi viacerými modelmi od rôznych výrobcov, a ďalšie budú v najbližšej budúcnosti pribúdať. Inteligentné hodinky by mohli vyjsť aj z dielní spoločnosti Intel, ktorá sa spojila s výrobcom hodiniek Fossil.

Zo vzájomnej spolupráce by mali ťažiť obidve spoločnosti. Intel sa chce angažovať nielen vo výrobe komponentov pre tieto zariadenia, ale aj pri ich samotnej produkcií, s ktorou by mohla pomôcť práve spoločnosť Fossil. Intel by mohol profitovať z dobrého mena spoločnosti a ich dizajnérskych skúsenosti pri návrhu hodiniek, naopak Fossil by získal technické prostriedky, ktoré by na výrobu inteligentných hodiniek potreboval.

Zatiaľ neboli oznámené žiadne ciele tejto vzájomnej spolupráce, no vzhľadom na neustále rastúci trh s inteligentnými zariadeniami na ruku môžeme očakávať, že niekedy v blízkej budúcnosti sa dočkáme aj hodiniek od Intelu, prípadne spoločnosti Fossil.

Zdroj: phonearena

8.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+