MojAndroid

Intel si všimol veľký potenciál na trhu s čipmi pre mobilné zariadenia a snaží sa priniesť vlastné riešenia. Najnovším prírastkom je čip Intel BayTrail, založený na 22nm Silvermont architektúre. V snahe propagovať spomínaný čip, Intel umožnil portálu Engadget prístup k referenčnému tabletu, kde mohli vykonať benchmarkové testy a porovnať ich s inými riešeniami na trhu.

Intel Bail Trail

Referenčný tablet bol vybavený najvýkonnejším modelom čipu, štvorjadrovým Z3770, ktorý je schopný pracovať na rýchlosti 2,39 GHz. Okrem toho je vybavený grafickým procesorom Intel HD Graphics s taktom 311 MHz. Testy ukazujú, že riešenie od Intelu je priamou konkurenciou pre Qualcomm Snapdragon 800 s veľmi podobnými výsledkami. Snapdragon 800 má však veľký náskok. Na trhu nájdeme niekoľko high-end smartfónov, ktoré už sú týmto čipom vybavené. Naopak výhodou čipu Intel BayTrail spočíva v spustení systému Windows 8.1, zatiaľ čo ARM procesory sú obmedzené len na Windows RT.

Zdroj: engadget

11.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+