MojAndroid

Sociálna služba Instagram inovuje svoje funkcie neustále, čo jej prináša stále väčšiu popularitu. Často aj na úkor služby Facebook, ktorá patrí rovnakému vlastníkovi. Teraz prináša dve zásadne zmeny. Prvú pocítia hlavne deti a druhú využije veľká časť používateľov. O zmenách priniesol informáciu server PhoneArena.


Instagram už len s vekom nad 13 rokov

Pri spustení Instagramu ste si v posledných dňoch možno všimli žiadosť o vyplnenie dátumu vašich narodenín. Tento údaj nesúvisí ani tak s tým, že by vám k nim chcel Instagram popriať ako skôr s jeho novou politikou. Narozdiel od iných konkurenčných služieb nemal Instagram dodnes stanovenú vekovú hranicu pre jeho používanie. Po novom ho môžu využívať len osoby s vekom nad 13 rokov. Keďže Instagram nijak vek neoveruje, každý si môže uviesť dátum narodenia aký chce. Iní používatelia ho neuvidia.

Instagram povolenia

Konečne si môžete určiť, kto vás môže sledovať

Ďalšia zmena je oveľa zaujímavejšia. Pokiaľ vám doteraz prekážalo, že vás sledujú neznámi ľudia, tak ste mali dve možnosti. Dať ich do zoznamu ignorovaných alebo zmeniť účet na súkromný. Novou možnosťou je nastaviť, aby vás mohli sledovať len ľudia, ktorých sledujete aj vy. Zároveň si môžete určiť, kto vás môže pridávať do skupín. Buď všetci alebo len vami sledovaní ľudia. Zmena by sa mala prejaviť pri aktualizácii mobilnej aplikácie Instagramu, ktorá je dostupná bezplatne v obchode Google Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

6.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+