MojAndroid

Či sa nám to páči alebo nie, príbehy na sociálnej sieti Instagram sú extrémne populárne. Odkedy si Instagram začal požičiavať túto funkciu od konkurenta zo Snapchatu, zožal obrovský úspech. Aktuálne majú príbehy na Instagrame už viac používateľov ako Snapchat, a tak je logické, že sa Instagram snaží túto funkciu ďalej zveľaďovať a zdokonalovať. Aj preto prichádzajú časté novinky v aplikácii, ktoré sa týkajú výlučne príbehov. Inak to nie je ani s príchodom vianočného obdobia, kedy nesmie chýbať nová nádielka filtrov a nálepiek.

Konfety aj balóny

V prvej vlne vianočnej aktualizácie sa môžeme “tešiť” na tri filtre pre selfie v príbehoch – efekt zamrznutého skla, vianočný make-up a filter so zlatými a striebornými balónmi a padajúcimi konfetami. Tieto ocenia najmä slečny na vianočných večierkoch.

Niekoľko praktických noviniek

Postupne by mali pribúdať ďalšie sviatočné efekty vrátane množstva zimných a vianočných nálepiek. Okrem toho ale Instagram prináša aj niekoľko ďalších zaujímavých vylepšení, ktoré už ocenia viacerí používatelia sociálnej siete. Neslávny efekt dramatického priblíženia, ktorý dnes vidíme v 4/5 z príbehov na sociálnej sieti, prináša možnosť voľby iného zvukového efektu. Okrem toho pribudne aj možnosť vyhľadávania nálepiek a emoji, ktoré je možné pridať do príbehov. Hoci vyhľadávanie bude dostupné zatiaľ iba v angličtine, aj tak to uľahčí nájdenie žiadaného obsahu, ktorým chcete skrášliť svoj príspevok. Všetky tieto funkcie budú na zariadenia uvoľňované postupne v priebehu najbližších týždňov.

Zdroj: Instagram via GSMArena

18.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+