MojAndroid

Sociálna sieť Instagram prešla v poslednom období veľkými zmenami. Z jednoduchého miesta sa stala komplexnejšia sieť, čoho základom sú práve príbehy. Táto novinka vyvolala spočiatku vlnu nevôle, keďže ide o funkciu skopírovanú zo siete Snapchat. Bez ohľadu na to si ale našla fanúšikov, ktorých je teraz viac ako v prípade originálnej funkcii na Snapchate.

Náš tip
Instagram vás upozorní na citlivý obsah rozostrením obrázku

Instagram má slušný náskok

Príbehy na Instagrame boli predstavené iba v auguste minulého roku. Za osem mesiacov ale prekonal svojho konkurenta, a to pomerne výrazne. Príbehy na Instagrame využíva každý deň už 200 miliónov používateľov. Rovnakú funkciu na Snapchate využívalo vo februári, v čase vstupu spoločnosti Snap na trh, iba 158 miliónov používateľov.

Ako zareaguje Snapchat?

Príbehy sú pritom iba špičkou ľadovca. Instagram skopíroval množstvo ďalších funkcií a sociálna sieť Snapchat zatiaľ nedokáže zareagovať. Hoci sa stále teší veľmi slušnej používateľskej základni, práve tieto funkcie na Instagrame lákajú množstvo používateľov a aj celebrít, ktoré takto so sebou berú veľkú časť svojich fanúšikov. Bude zaujímavé sledovať, ako sa bude tento konkurenčný boj vyvíjať naďalej.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Instagram via Android Police

15.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+