MojAndroid

Spoločnosť Instagram plánuje zaviesť novú funkcionalitu, ktorá bude podporovať videá v dĺžke až 60 minút! V súčasnosti aplikácia nepovoľuje zverejniť videá dlhšie ako 60 sekúnd. Nová funkcia bude po novom podporovať aj vertikálne videá. Zástupcovia Instagramu sa údajne stretli s poskytovateľmi obsahu a vydavateľmi, ktorí sa zaujímajú o výrobu takýchto videí.

Dlhšie videá vhodnejšie pre reklamy

Facebook kúpila spoločnosť Instagram za 1 miliardu dolárov v roku 2012. Zakladateľ Mark Zuckerberg je veľmi zapálený pre video formát, považuje videá za “mega-trend”. Dotlačenie Facebooku k videám bolo sprevádzané aj tlakom na predaj videoreklám, ktoré prinášajú vyššie príjmy ako iné typy reklamy. Aj toto môže byť jedným z dôvodov, prečo Instagram zvažuje pridanie dlhšieho videa na svoju platformu. S 800 miliónmi aktívnych používateľov (mesačne) sa môžu inzerenti viac propagovať a ponúkať svoje výrobky divákom pomocou dlhších Instagram videí.

Aj keď ešte funkcia nebola sfinalizovaná, hlavnou myšlienkou je, že tieto dlho-trvajúce videá sa postupne sprístupnia používateľom aplikácie Instagram. Mnoho z 300 miliónov denných používateľov funkcie Instagram Stories uverejňuje krátke, 15 sekundové videá (alebo fotky), ktoré zostanú dostupné a viditeľné po dobu 24 hodín. Stories sú veľmi populárne, ale to neznamená, že aj nové, dlhšie videá budú tak populárne ako Stories.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
7.6.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Vlado

    a dúfam, že ich bude automaticky samo načítavať a zožerie mi to všetky dáta :D

+